Rolnicy z Oszukanej Wsi są gotowi spędzić Święta na proteście - Konfederacja

Rolnicy z Oszukanej Wsi są gotowi spędzić Święta na proteście

Rolnicy z Oszukanej Wsi w ubiegłym tygodniu przystąpili do protestu przewoźników. Protest przewoźników trwa już od 6 listopada. Transportowcy stoją na trzech przejściach granicznych na granicy polsko-ukraińskiej.

Protest transportowców wcześniej już zakładał, że może potrwać do początku stycznia 2023 r. A więc przewoźnicy spędzą Wigilię i Święta Bożego Narodzenia na proteście.

Zapowiada się, że rzeczywiście do tego dojdzie. Że rzeczywiście transportowcy oraz rolnicy spędzą Święta i Nowy rok na granicy. Nie widać bowiem, aby strona ukraińska chciała ustąpić chociaż o krok wobec oczekiwań protestujących. Nie widać również żadnych realnych działań, zmierzających do szybkiego rozwiązania problemu, ze strony przedstawicieli polskiego rządu czy Unii Europejskiej.

Jak widać na zdjęciu rolnicy, którzy protestują na przejściu granicznym w Medcye, serio szykują się do spędzenia Świąt na polsko-ukraińskiej granicy. I może nie będą to jedyne ich Święta podczas tego protestu! Jak informuje działacz Konfederacji, Tomasz Buczek, który również dyżuruje na protestach, rolnicy będą tutaj i w Święta, i w Sylwestra i w Nowy Rok, i nawet w Wielkanoc jak będzie taka konieczność!