Praktyki z państw totalitarnych do nas już zawitały - Konfederacja

Praktyki z państw totalitarnych do nas już zawitały

Konrad Berkowicz na serwisie X.

Jeśli myśleliście, że praktyki z Anglii, Białorusi i innych państw totalitarnych do nas nie zawitają, to byliście w błędzie.

W Polsce, podobno w kraju demokratycznym, gdzie politycy wycierają się konstytucją i praworządnością, policja włamuje się do mieszkań i biur asystentów posłów Konfederacji i działaczy stowarzyszenia „Marsz Niepodległości” tylko dlatego, że ośmielili się skrytykować aktualną władzę, a ta odebrała to jako „mowę nienawiści”.

Następnie ci sami ludzie pojadą na imprezę, rano będą mówić o wolności, będą się wycierać szacunkiem i tolerancją, by wieczorem śpiewać wulgaryzmy, a dzień później wsadzać przeciwników do więzień.

Mówią o zachodzie. I mają rację. Zapomnieli dodać, że zachód zaczął przypominać dawny wschód i zaraz będziemy mieli praktyki zwalczania opozycji rodem z ZSRR.