Politycy nie mają pojęcia jak funkcjonują mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa - Konfederacja

Politycy nie mają pojęcia jak funkcjonują mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa

Poseł Ryszard Wilk podczas konferencji prasowej inaugurującej powstanie Zespołu Parlamentarnego ds. Wsparcia i rozwoju Małych i Średnich Przedsiębiorstw.

– Politycy czy urzędnicy, w zdecydowanej większości, nie mają pojęcia o tym w jakich warunkach funkcjonują nasze mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa. Oni jako pracownicy administracji publicznej nigdy nie zakładali firmy. Nigdy jej nie otwierali. Nigdy nie bankrutowali, nie zatrudniali ludzi, nie płacili podatków, nie płacili składek ZUS. Nie wiedzą co to jest ryczałt. Często, jak np. poseł Śmiszek, nie wiedzą jaka jest podstawowa stawka VAT. Nie wiedzą co to jest książka przychodów i rozchodów. Tacy ludzie nie mogą stanowić o tym w jakich realiach gospodarczych funkcjonują nasi przedsiębiorcy.

Wielokrotnie mieliśmy już pokazy tego kunsztu intelektualnego w postaci chociażby Nowego Ładu. Po wprowadzeniu którego najczęściej wyszukiwaną frazą Google była “firma w Czechach”. To był jasny sygnał, jasna odpowiedź od naszych przedsiębiorców co myślą o naszym ustawodawstwie. Po wprowadzeniu tego Nowego Ładu funkcjonowaliśmy przez pewien okres czasu w trzech różnych systemach podatkowych. Tak nie może być.

– Rząd jest głuchy na to co ma do powiedzenia sektor Małych i Średnich Przedsiębiorstw. Zespół który dzisiaj powołujemy, to będzie łącznik, to będzie miejsce, to będzie platforma dla przedsiębiorców, aby mogli mieć realny wpływ na to jak wygląda legislacja prawa w Polsce. Szczególnie tego podatkowego.

– Zapraszamy wszystkich przedsiębiorców i wszystkich, którzy aspirują do tego, żeby być przedsiębiorczymi, aby się z nami kontaktowali i mogli zgłaszać swoje uwagi, pomysły i spostrzeżenia co do tego jaki kształt będzie miało prawo podatkowe, które będzie właśnie ich obowiązywało.

Komentarze (2)