PiS może to zrobić jednym rozporządzeniem. Dlaczego tego nie robi?! - Konfederacja

PiS może to zrobić jednym rozporządzeniem. Dlaczego tego nie robi?!

Wystarczy jedno rozporządzenie rządu Mateusza Morawieckiego, aby VAT na żywność wynosił 0%. O tym mówili na konferencji prasowej w Sejmie (23 listopada 2023) posłowie Konfederacji, Roman Fritz i Bronisław Foltyn.

Tak jak wprowadzono rozporządzeniem zerową stawkę VAT na żywność zaraz po tym jak wybuchła wojna na Ukrainie, tak można to zrobić również teraz. Jednak PiS zamiast tego chce, aby zostało to przeprowadzone za pomocą ustawy. Konfederacja namawia rząd PiS, aby zrobił to teraz. Aby rząd PiS nie czekał na to co zrobi Sejm. Szczególnie, że Polaków w przyszłym roku czeka cała fala podwyżek, więc taka ulga na VAT nieco odciążyłaby ich kieszenie.