Kryzys w rolnictwie można rozwiązać krajowymi rozporządzeniami. Tusk tego nie robi! - Konfederacja

Anna Bryłka na serwisie X.

Protest Rolników po spotkaniu z Premierem Donaldem Tuskiem:
– zakazu importu towarów rolnych z Ukrainy nie będzie;
– sprowadzenie kryzysu tylko do sytuacji na rynku zbóż, a co z pozostałymi towarami, które zalewają polski rynek?
– zobowiązanie do negocjacji z Komisją Europejską ws. EZŁ – jeśli to ma być takie oszustwo jak przy zawieszeniu ugorowania to… szkoda na to czasu.

Wiele rozwiązań można wprowadzić krajowymi rozporządzeniami, w obecnej kryzysowej sytuacji w polskim rolnictwie, rząd nie powinien czekać na zgodę Komisji! Gdyby była wola polityczna ze strony Unii Europejskiej to już teraz byłoby kilka kroków wstecz, ale zamiast tego mamy kolejne głosowania zatwierdzające akty prawne z pakietu Fit For 55 jak np. przyjęty przez Parlament Europejski w zeszłym tygodniu.