Konsul Dzwonkiewicz do dymisji!  „W podły sposób odniosła się do polskich rolników!” - Konfederacja

Konsul Dzwonkiewicz do dymisji!  „W podły sposób odniosła się do polskich rolników!”

Poseł Włodzimierz Skalik z mównicy sejmowej, 21 lutego 2024 r.

– W dniu dzisiejszym dowiadujemy się, że konsul generalny Rzeczypospolitej we Lwowie Eliza Dzwonkiewicz na swoim profilu facebookowym pisze skandaliczne słowa. Skandaliczne stwierdzenie, które w sposób nie do przyjęcia krytycznie odnosi się do protestu polskich rolników na granicy z Ukrainą!

Co ona pisze? Cytuję: Nie mogę już dłużej milczeć. Z miłości do własnej Ojczyzny. Nie mogę udawać, że nie widzę tych hańbiących Polskę działań na granicy polsko-ukraińskiej. Przepraszam Was drodzy ukraińscy Przyjaciele. To co się dzieje nie może być dziełem moich Rodaków.

TO SKANDAL! Okazuje się, że „jesteśmy sługami narodu ukraińskiego” nie jest pustym hasłem! Te słowa potwierdzają, że Polacy nie mają własnej reprezentacji.

Wzywam Pana Premiera Donalda Tuska, wzywam ministra spraw zagranicznych Radosława Sikorskiego do dymisji tej osoby, która w tak podły sposób odniosła się do polskich rolników!

Drodzy rolnicy, mamy test czy polski premier, czy minister spraw zagranicznych naszej Ojczyzny zachowa się właściwie.

Pani Konsul Generalny pełni swoją funkcję już piąty rok. Została powołana przez poprzednika obecnego ministra. Mam nadzieję, że obecny premier, obecny minister spraw zagranicznych nie będzie tolerował tych hańbiących słów, tej hańbiącej postawy.

Komentarze (3)