Rząd straszy powrotem do twardego lockdownu! - Konfederacja

Rząd straszy powrotem do twardego lockdownu!

Luzowanie obostrzeń zostanie zatrzymane? Według polityków Konfederacji taki scenariusz staje się niestety coraz bardziej możliwy. Jak mówią, wypowiedzi przedstawicieli rządu jednoznacznie sugerują, że powrót twardego lockdownu po zaledwie trzech dniach lekkiego odmrożenia, jest bardzo prawdopodobny: To co robi ten rząd, to jest bezprawne rujnowanie Polski!

Łukasz Tulwiński: „Gdyby PiS słuchał się tego, co sam jeszcze w grudniu mówił, to w żółtej strefie byłaby już praktycznie cała Polska (oprócz województwa warmińsko-mazurskiego). Apeluję do rządu, naprawdę przestańcie oszukiwać Polaków! Nie można ufać komuś, kto jutro mówi tak, jutro jeszcze inaczej, a trzeciego dnia będzie zaprzeczał swoim własnym słowom.”

Tomasz Grabarczyk (dyrektor biura prasowego Konfederacji): „To co robi rząd nie ma nic wspólnego z żadną strategią. To jeden wielki chaos, który ciągnie na dno polską gospodarkę.” – Grabarczyk odniósł się tym samym do poniedziałkowej konferencji Adama Niedzielskiego, na której szef MZ zaznaczył, że pojawił się nowy trend wskazujący na wzrost dziennych zakażeń koronawirusem.

Minister Niedzielski nazwał „głupim zachowaniem” złamanie w miniony weekend reżimu sanitarnego przez turystów w Zakopanem. – „Minister Niedzielski zwala winę na mieszkańców i turystów w Zakopanem. To oni (według ministra) ponoszą teraz odpowiedzialność za to, że się trend załącz odwracać, ale dziwnym trafem ten trend nie odwracał się na wiecach PiS w trakcie kampanii prezydenckiej, gdzie tysiące osób bez maseczek, bez dystansu, ściskało się z prezydentem. Nie było tego problemu na urodzinach Radia Maryja. (…) Nagle teraz po tych trzech dniach ten trend znowu się odwraca.” – powiedział Tomasz Grabarczykdodając: To jest śmieszne. To jest ośmieszanie resztek tego państwa, przez człowieka, który powinien być poważny. Ten człowiek zachowuje się jak klaun.”

Adam Niedzielski powiedział dziewiątego lutego, że w razie przekroczenia 10 tysięcy zakażeń należy liczyć się ze stopniowym powrotem lockdownu. – Teraz nawet do tych 10 tysięcy zakażeń się nie zbliżamy, ale okazało się, że jest trend i znowu mamy się wszyscy zamknąć. Bo tak minister Niedzielski z profesorem Horbanem wyczytali w magazynie Nature. (…) To co robi ten rząd, to jest bezprawne rujnowanie Polski, polskiej gospodarki, tysięcy przedsiębiorców, milionów obywateli. Za coś takiego ci ludzie powinni kiedyś stanąć przed sądem.

Link do całości konferencji: https://www.facebook.com/1971966879776579/videos/279035250237048