Konfederacja już dziś składa dwa pierwsze projekty ustaw! - Konfederacja

Konfederacja już dziś składa dwa pierwsze projekty ustaw!

Konferencja prasowa w Sejmie Klubu Poselskiego Konfederacji w temacie projektów ustaw, które Konfederacja złoży na pierwszym posiedzeniu Sejmu X. kadencji.

Krzysztof Bosak:
– To uroczysty dzień pierwszego posiedzenia Sejmu. To również uroczysty dzień dla Konfederacji. 18. posłów Konfederacji powołało to na co zagłosowało 1,5 miliona wyborców, czyli powołaliśmy klub poselski!
Pełne prawa w debacie parlamentarnej, prawo składania własnych projektów ustaw z którego już dzisiaj będziemy korzystać. Prawo także delegowania swojego kandydata do Prezydium. Czekają nas dzisiaj emocjonujące głosowania.
I przede wszystkim wybraliśmy Prezydium naszego Klubu. Przewodniczącym naszego Klubu jest dr Stanisław Tyszka – Nowa Nadzieja. W Prezydium reprezentowane są także dwie pozostałe partie koalicyjne. Wiceprzewodniczący Klubu Włodzimierz Skalik [Konfederacja Korony Polskiej], dotychczas świetnie sprawdzający się jako dyrektor naszego biura, przedsiębiorca, a od dzisiejszego dnia także poseł Konfederacji. I drugi wiceprzewodniczący Michał Wawer, radca prawny, filar naszego zaplecza legislacyjnego w poprzedniej kadencji Sejmu, od dzisiaj także już poseł. I niezmiennie cały czas skarbnik Konfederacji, polityk Ruchu Narodowego. Z tym trzyosobowym prezydium zaczynamy pracę.

Stanisław Tyszka – Przewodniczący Klubu Poselskiego Konfederacji:
– Mamy zaszczyt reprezentować w Sejmie X. kadencji 1,5 miliona obywateli którzy oddali głos na Konfederację. Dzisiaj pierwsze posiedzenie Sejmu. Dzisiaj składamy ślubowania, wybieramy marszałka, wybieramy Prezydium Sejmu. Natomiast my nie zasypiamy gruszek w popiele i przystępujemy już od pierwszego dnia do pracy reprezentując naszych wyborców. Reprezentując tych, którzy w największym stopniu zostali pokrzywdzeni w ostatnich latach. Ci którzy są łupieni wysokimi, skomplikowanymi podatkami.

– Składamy dzisiaj dwa pierwsze projekty ustaw Klubu Poselskiego Konfederacja. To jest ustawa o kwocie wolnej od podatku PIT w wysokości 60 tys. zł i ustawa o dobrowolnym ZUS-ie dla przedsiębiorców.
Chciałbym zauważyć, że to są postulaty, które Konfederacja prezentowała od wielu lat. One zostały podchwycone w kampanii wyborczej, odpowiednio, przez Platformę Obywatelską i przez Trzecią Drogę. Platforma Obywatelska obiecywał obywatelom 60 tys. zł kwoty wolnej od podatku. Trzecia Droga Władysława Kosiniak-Kamysza i Szymona Hołowni obiecywała dobrowolny ZUS dla przedsiębiorców.
Widzimy, że już, niestety, zaczynają się z tych obietnic rakiem wycofywać. Konfederacja będzie w opozycji, będziemy patrzeć rządzącym na ręce. Będziemy pilnować tego, żeby dotrzymali obietnic.
Żeby ludzie pracy, których Konfederacja reprezentuje, czy to pracownicy, czy to przedsiębiorcy nie byli w dalszym stopniu tak łupieni jak są wysokimi, skomplikowanymi podatkami i później te pieniądze są przeznaczane na łapówki wyborcze. My się sprzeciwiamy rozdawnictwu. Jesteśmy za tym, żeby ludzie mogli się bogacić własną pracą, żeby im więcej zostawało w kieszeni. I żeby politycy w mniejszym stopniu decydowali o tym na co pieniądze podatników są wydawane.
Dlatego składamy dzisiaj dwa pierwsze projekty ustaw i liczymy na to, że w nowym Sejmie, w odróżnieniu od Sejmu ubiegłej kadencji, nasze projekty nie będą w taki sposób blokowane jak były. Nie będą wrzucane do zamrażarki marszałka Sejmu. I to jest olbrzymi test. To jest test dla nowej władzy: czy to będzie władza, tak jak się reklamują, rzeczywiście demokratyczna i praworządna.