Kilka uwag w nawiązaniu do dzisiejszej publikacji Rzeczpospolitej - Konfederacja

Kilka uwag w nawiązaniu do dzisiejszej publikacji Rzeczpospolitej

Poseł Michał Wawer, wiceprzewodniczący Klubu Poselskiego Konfederacji, na serwisie X.

Kilka uwag w nawiązaniu do dzisiejszej publikacji Rzeczpospolitej:

1. Władze Konfederacji działają legalnie i będą działać dalej do czasu zwołania przez Radę Liderów pierwszego Kongresu Konfederacji.

2. W razie potrzeby będziemy współpracować z sądem i udzielać wszelkich niezbędnych wyjaśnień. Gdyby sąd postanowił na przykład wyznaczyć termin na zwołanie pierwszego Kongresu, to oczywiście po prostu zwołamy i przeprowadzimy Kongres. Nikt w Konfederacji się tego nie boi – nawet ci, którzy powinni.

3. Powód niezwoływania Kongresu w ostatnich miesiącach jest oczywisty – znajdujemy się w środku cyklu wyborczego, a przed nami jeszcze jedna, bardzo istotna kampania wyborcza.

4. Każdy obywatel ma naturalnie prawo w każdej chwili złożyć do sądu wniosek o cokolwiek, nawet o ustanowienie kuratora dla partii politycznej. Nie oznacza to jeszcze, że taki wniosek zostanie przez sąd uwzględniony.