Jest decyzja sądu! Protestujący wracają na granicę w Dorohusku - Konfederacja

Jest decyzja sądu! Protestujący wracają na granicę w Dorohusku

Wójt gminy Dorohusk Wojciech Sawa kilka dni temu rozwiązał protest przewoźników na granicy. Przypomnijmy, że protest trwał od 6 listopada. Przewoźnicy najpierw podjęli mniej oficjalne formy protestu, ale jednocześnie poszli do sądu i zaskarżyli decyzję wójta Sawy.

Jak poinformował na Twitterze Rafał Mekler sąd dzisiaj uchylił tą decyzję i protestujący wracają na granicę.

Rafał Mekler na bieżąco o sprawie informował na Twitterze i w rozmowach z mediami:
Protest w Dorohusku został rzeczywiście zlikwidowany, został rozwiązany przez wójta, ale my się, drodzy państwo, odwołaliśmy do sądu, czekamy decyzji sądu. Mamy nadzieję, że będzie, z racji jednak kilkustronicowego uzasadnienia, uargumentowania wszystkich tych zarzutów, które padły ze strony wójta, gdzie mieliśmy chociażby zarzut, że granica była zablokowana i niedrożna, co jest nieprawdą, ponieważ była po prostu zredukowana przepustowość do około 50% przepustowości tej granicy, gdzie pojazdy humanitarne na wszystkich granicach w tym momencie jadą bez kolejki.