Gdzie byłyście, kiedy trzeba było rzeczywiście walczyć o prawa kobiet? Wtedy was nie było! - Konfederacja

“Czas Debaty” w TVN prowadzony przez Monikę Olejnik to było rzeczywiście “gniazdo lewackich os”, jak przed tą debatą stwierdziła Ewa Zajączkowska-Hernik, która wzięła udział w tej debacie z ramienia Konfederacji.

Ewa Zajączkowska w programie “Czas Debaty” nie była pytana bowiem o kwestie istotne dla Polaków. O rzeczywiście ważne kwestie dla kobiet, o kwestie ujęte również w programie Konfederacji. Cała uwaga prowadzącej i pozostałych debatujących pań skupiła się na atakowaniu Ewy Zajączkowskiej-Hernik w temacie tzw. praw kobiet. Ewa Zajączkowska-Hernik odpowiedziała stanowczo na tego typu zaczepki:
– Szanowne panie, które oglądacie dzisiaj tą debatę, pewnie się ze mną w większości zgodzicie. Proszę Was, nie dajcie sobie wmówić, że postulat legalizacji aborcji do 12. tygodnia ciąży to jest to prawo kobiet o które my dzisiaj musimy walczyć. Prawda jest taka, że “piekło kobiet” to jest właśnie wysoka inflacja, to jest urzędnicze bezprawie, to jest złodziejski ZUS. Doskonale wiemy z czym my musimy się mierzyć na co dzień, kiedy wstajemy rano i chcemy zadbać o własną rodzinę. I to nie jest tak, że wstając rano myślimy “O Boże, zrobiłabym sobie aborcję” albo “Muszę walczyć o aborcję”. Nie, absolutnie tak nie jest. I doskonale o tym wiemy.

– Do pań tutaj obecnych – Ewa Zajączkowska-Hernik zwróciła się do pań współdebatujących i prowadzącej program. – Gdzie byłyście, kiedy podczas pandemii COVID-19, kobiety musiały rodzić w maseczkach? Gdzie byłyście, kiedy ich noworodki były im odbierane na oddziałach? Gdzie byłyście, kiedy był zakaz porodów rodzinnych? Wtedy Was nie było! I to są prawdziwe prawa kobiet! I wy o te prawa kobiet nie walczyłyście. Miałyście to gdzieś! Z PiS-em przepychałyście wszystkie obostrzenia covidowe doprowadzając do tego, że kobiety na porodówkach cierpiały. I to jest wasze “prawo kobiet”. Według was.

Debatę i udział w niej Ewy Zajączkowskiej-Hernik skomentował na Twitterze współprzewodniczący Konfederacji Krzysztof Bosak:
Gratulacje za pryncypialność, demaskowanie hipokryzji i szkodliwości reprezentantek lewicy, centrolewicy oraz brak ulegania poprawności politycznej! Taka jest Konfederacja i takie są kobiety Konfederacji. To był dobry występ bo mocno pokazał waleczność i oczywiste różnice!