Te kraje nie zrzucą się już na Ukrainę i nie dostarczą jej sprzętu - Konfederacja

Te kraje nie zrzucą się już na Ukrainę i nie dostarczą jej sprzętu

Ewa Zajączkowska-Hernik – poseł do Parlamentu Europejskiego

Kolejne państwa ogłaszają, że nie zrzucą się na nową darowiznę 140 miliardów euro dla Ukrainy lub kończą z dostawami sprzętu! A rząd Tuska godzi się na wszystko w zamian za nic…

🇨🇿 Czesi poinformowali, że nie dołączą do nowego pakietu 140 miliardów dla Ukrainy. Premier Babisz ogłosił to podczas szczytu NATO w Ankarze podkreślając, że “Europa powinna skoncentrować się na rozwoju własnych zdolności obronnych.”

🇸🇰 Słowacy również zrezygnowali z udziału w pakiecie. Premier Fico stwierdził, że “Słowacja nie będzie brała udziału w udzielaniu Ukrainie pożyczek. Jesteśmy gotowi udzielać pomocy humanitarnej, tak jak to robimy”.

🇧🇬 Bułgarzy ogłaszają, że kończą swój udział w tzw. koalicji chętnych, nie będą dalej łożyć na wsparcie finansowe i militarne Ukrainy i domagają się silnej misji dyplomatycznej, która ostatecznie zakończy eskalację.

🇳🇱 Holenderska minister obrony oznajmiła, że jej kraj nie jest już w stanie przekazywać Ukrainie kolejnej bezpośredniej pomocy wojskowej, w tym rakiet do wyrzutni Patriot.

Moje zdanie od początku pozostaje niezmienne – dość już frajerstwa i pomocy za nic! Inne kraje potrafią być asertywne i my też powinniśmy. Wszelkie wsparcie powinno się wiązać z uzyskiwaniem konkretnych korzyści dla naszego państwa. Tu i teraz!

Tymczasem po 4 latach gigantycznej pomocy, bez której Ukraina by upadła, nasz rząd za nic oddaje im kluczowe dla naszego bezpieczeństwa pociski do Patriotów i godzi się na zaciąganie kolejnych pożyczek na koszt Polaków. W zamian dostaliśmy rosnący kult Bandery na Ukrainie i pogardę ze strony Zełenskiego.

Nie potrafię tolerować takiego służalczego podejścia. Ono kompromituje nasze państwo, potęguje gniew i rozczarowanie ogromnej części Polaków, odbiera nam poczucie godności i pozbawia wielu zysków. To nie jest polska racja stanu, to jest frajerstwo. Mojego zdania nie zmienią żadne ataki i szantaże moralne ze strony koalicji Tuska, czy wpisywanie mnie przez ukraińskie służby na listę wrogów Polski.

Stanowcza, asertywna polityka oparta na interesie narodowym i uzyskiwaniu pragmatycznych korzyści dla państwa – TO jest polska racja stanu, której będę bronić bez względu na wszystko

Komentarze (2)

Privacy Overview

This website uses cookies so that we can provide you with the best user experience possible. Cookie information is stored in your browser and performs functions such as recognising you when you return to our website and helping our team to understand which sections of the website you find most interesting and useful.