„20 kilometrów od Warszawy są miejscowości gdzie ludzie komunikacyjnie żyją jak w  'Misiu' Barei” - Konfederacja

„20 kilometrów od Warszawy są miejscowości gdzie ludzie komunikacyjnie żyją jak w  ‘Misiu’ Barei”

Konwencja Konfederacji i Bezpartyjnych Samorządowców, przemówienie Urszuli Krawczyk z Bezpartyjnych Samorządowców.

– Usłyszeliśmy bardzo dużo, co łączy Konfederację i Bezpartyjnych Samorządowców. Prowadzę Fundację Akademii Kobiet Skutecznych, od lat działam jako orędowniczka potencjału wartości kobiet. Nie spodziewałam się, że znajdę się tutaj i będę miała okazję powiedzieć do państwa, że my kobiety jesteśmy pragmatyczne. Nas także łączy wolność! Łączy nas wolność z państwem, łączy nas wolność z kolegami zarówno z Konfederacji, jak i z Bezpartyjnych Samorządowców.

Kobiety są pragmatyczne. Czego my potrzebujemy? Potrzebujemy prostych rozwiązań dla nas, dla naszych rodzin, dla naszych mężów, dla naszych partnerów. Potrzebujemy prostej rzeczy: gminnych poradni zdrowia dla kobiet. Potrzebujemy żłobków, potrzebujemy przedszkoli. Potrzebujemy jednej ważnej rzeczy – czy wiecie państwo, że 20 kilometrów stąd, od Warszawy, są miejscowości, gdzie ludzie komunikacyjnie żyją jak w “Misiu” Barei? Wstają o czwartej rano, bo jedyny autobus, który dojeżdża do miasteczka powiatowego, jest o piątej? Stop wykluczeniu komunikacyjnemu!

Nie może być w XXI wieku, 20 km od Warszawy miejscowości, do których nie dojeżdża żaden autobus, żaden pociąg, żaden środek komunikacji publicznej! Zróbmy coś z tym. Wdróżmy system komunikacji społecznej, publicznej, który będzie zintegrowany, zsynchronizowany. Da się technicznie z każdego miejsca w województwie dojechać do Warszawy w 40 minut. To jest wolność, wolność poruszania się, wolność wyboru zawodu – to jest wolność, która ma nam przynieść radość i dobrobyt w naszej Polsce. I to nas łączy! Łączy nas wszystkich wolność komunikacyjna, potrzeba wolności w działaniu.

Wierzę mocno, że ta kampania, która się właśnie rozpoczyna, będzie taką kampanią opartą o to wspólne hasło: że będziemy się łączyć i będziemy działać w imię wolności i dobrostanu naszych lokalnych ojczyzn, naszych lokalnych miejscowości – będziemy działać na rzecz naszych sąsiadów i nas samych. Niech nas połączy wolność!