Zostaliście przez Trzecią Drogę okłamani. Zobaczcie jak! - Konfederacja

Zostaliście przez Trzecią Drogę okłamani. Zobaczcie jak!

Grzegorz Płaczek podczas konferencji prasowej w Sejmie (18.10.2023):
– Jeszcze nie rozpoczęła się dziesiąta kadencja Sejmu, a już okazało się, że mamy kłamstwa, kłamstwa, kłamstwa! Jako przedsiębiorca, gdybym usłyszał, że przede mną zapowiedź dobrowolnego ZUS-u, to z naturalnych przyczyn oczekiwałbym, że w momencie, kiedy zdecyduję się nie płacić tego ZUS-u, tylko wpłacać własne pieniądze i pieniądze własnego przedsiębiorstwa np. na jakiś fundusz bądź na konto bankowe, to będę mógł to zrobić dobrowolnie. Otóż okazało się, że nie.

Zostaliście państwo – i mówię teraz do tych osób, które zaufały Trzeciej Drodze – okłamani! Pan Władysław Kosiniak-Kamysz teraz próbuje lawirować i tłumaczy to następującymi słowami, cytuję: “Dobrowolny ZUS dla przedsiębiorców w trakcie problemów finansowych”. Kto będzie określał, czym są te problemy finansowe, ponieważ wygląda na to, że większość przedsiębiorców w efekcie polityki Prawa i Sprawiedliwości już ma problemy finansowe? Zakładam, że będą to pracownicy ZUS-u. Czyli pracownicy systemu, którzy zwykle raczej w ostatnich latach nie stali po stronie przedsiębiorców.

– Panie Władysławie, oszukaliście państwo własnych wyborców! Mam nadzieję, że półtora miliona Polaków, którzy wybrali 18 posłów Konfederacji, rozumieją to i widzą, i my jako posłowie będziemy po pierwsze patrzyć na ręce obecnej władzy, będziemy z pewnością obserwatorami pewnego spektaklu, który w efekcie pokaże, ile z tych wszystkich, dotychczas wypowiedzianych obietnic zostanie spełnionych, a które obietnice po prostu były tylko składane, żeby zwyczajnie oszukać Polaków.

– Mamy program, który jest jasny, klarowny, i dziękuję wszystkim, którzy zaufali Konfederacji. Mamy świadomość odpowiedzialności, która, myślę również, nie tylko na moich barkach spoczywa. Przed nami bardzo dużo ciężkiej pracy i zrobimy wszystko, żeby patrzeć na ręce tym, którzy państwa zwyczajnie okłamywali.

Jak PSL okłamał wyborców

Sytuacja z programem PSL robi się dynamiczna. Okazuje się, że całą kampanię mówili o “dobrowolnym ZUS”. I taki też mieli wpisany w programie, ale…
Tuż przed wyborami POTAJEMNIE opublikowali DRUGI dokument ze zmianami opisie tego punktu. Te zmiany spowodowały, że postulat nie ma już nic wspólnego z “dobrowolnością”!

Oba programy nadal są dostępne na serwerach PSL.pl. Dla każdego coś dobrego.

Czy to nadal kłamstwo czy “tylko” oszukiwanie i manipulacja wyborcami!

Odpowiedzi na pytanie czy świadomie posiadają dwa programy, czy też po prostu nie udało im się na czas ukryć tego pierwszego, nie znamy. Nie wierzycie? Możecie sprawdzić sami w Google.

Dwa różne dokumenty w temacie “dobrowolny ZUS dla przedsiębiorców” można ciągle znaleźć na stronach internetowych PSL.

1. Dobrowolny ZUS jest: https://www.psl.pl/wp-content/uploads/2023/02/program-1.pdf
2. Z dobrowolnego ZUSu w ciszy i w tajemnicy przed wyborcami znika kilka kluczowych zdań: https://www.psl.pl/wp-content/uploads/2023/09/Program-PSL.pdf
Magia.