„Złodziej okradł pasera” - Konfederacja

„Złodziej okradł pasera”

Kilka komentarzy polityków Konfederacji, zamieszczonych w mediach społecznościowych, w związku z sytuacją w TVP.

Sławomir Mentzen
Jest zupełnie oczywiste, że PO nie miała prawa zmienić zarządu TVP. Od decydowania o tym, że jakiś przepis jest niezgodny z konstytucją, jest TK, a nie minister. Innymi słowy: złodziej okradł pasera. Nie będę się o to oburzał. Nie interesują mnie wasze przestępcze porachunki.

Ciamajdan już mamy. Teraz PiS założy Komitet Obrony Demokracji. I wszystko zacznie się od początku.

Krzysztof Bosak
W Sejmie w trakcie nieformalnej debaty nt. awantury w TVP trafne pytanie postawił w swoim wniosku formalnym poseł Przemysław Wipler zapytał czy minister sprawiedliwości Adam Bodnar zmienił swoje stanowisko, bo za rządów PiS twierdził jako Rzecznik Praw Obywatelskich, że bez udziału KRRiTV nie można w sposób zgodny z Konstytucją powołać władz mediów publicznych, a rząd w którym dziś jest ministrem sprawiedliwości właśnie to zrobił! Pytanie było trafne, bo Minister Sprawiedliwości wysłuchał uważnie pytania, ale nie zdecydował się zabrać głosu i udzielić jakiejkolwiek odpowiedzi lub jakkolwiek skomentować sprawy.

Prezes PiS próbuje dowodzić nieistniejącymi dywizjami. Były premier wysłany na uliczne akcje kręci się bez celu, zagubiony. Młodsi posłowie PiS przyglądają się temu bez wielkich emocji. Pójdą gdzie ich wyślą, ale to nie ich wojna. W sercu gardzili propagandą TVP tak samo jak i my

Przemysław Wipler
Dzisiaj bardzo wielkie emocje są w tej sali z uwagi na to, co dzieje się w telewizji publicznej, co dla nas jest niezrozumiałe. Jako rzecznik praw obywatelskich, Pan Adam Bodnar wydał stanowisko do wyroku Trybunału Konstytucyjnego, zgodnie z którym nie można powoływać władz Telewizji Polskiej, mediów publicznych, z pominięciem Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. Rozumiemy, że kwestionuje konstytucyjność obecnych przepisów o Radzie Mediów Narodowych. Jest to zrozumiałe, ale pan minister Sienkiewicz bez Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji dokonał powołania nowych władz telewizji publicznej i innych instytucji publicznych zajmujących się mediami. Wydał tego rodzaju decyzje, w oparciu o tą decyzję mamy chaos, poturbowaną posłankę, mam awanturę w Polsce. Nie wymieniajcie jednej niepraworządności, jednego łamania prawa na inne. I dlatego powinniśmy tutaj usłyszeć informację od pana ministra sprawiedliwości, czy zmienił stanowisko, czy uważa, że te działania są legalne? I ministra spraw wewnętrznych. To po pierwsze, a po drugie, premier i osoby, które biorą za tą większość pełną odpowiedzialność, powinny wytłumaczyć, co się dzieje, w oparciu o jakie prawo podejmujecie takie kontrowersyjne decyzje.

Michał Wawer
Hierarchia aktów prawnych według PiS:
Rozporządzenie < Ustawa < Konstytucja < ROZPORZĄDZENIE MINISTRA ZDROWIA.
Hierarchia aktów prawnych według PO: Rozporządzenie < Ustawa < Konstytucja < UCHWAŁA SEJMU.
Obie polityczne mafie koło rządów prawa nigdy nawet nie stały.

Skomentuj