Po spotkaniu z Prezydentem: Nie poprzemy ani rządu PO, ani PiSu - Konfederacja

Po spotkaniu z Prezydentem: Nie poprzemy ani rządu PO, ani PiSu

Sławomir Mentzen:
– Jesteśmy po spotkaniu z panem Prezydentem Andrzejem Dudą. Rozmawialiśmy o sytuacji zarówno krajowej jak i zagranicznej. Zadeklarowaliśmy zgodnie z naszymi wcześniejszymi zapowiedziami: nie poprzemy ani rządu Platformy Obywatelskiej, ani rządu PiS-u. Naszym interesem jest realizowanie naszego programu. W związku z czym będziemy popierać wszystkie ustawy, które uważamy za słuszne. Sprzeciwiać się wszystkim ustawom, które uważamy za szkodliwe. Niezależnie od tego, kto te ustawy będzie proponował.

– Do tego wymieniliśmy się spostrzeżeniami dotyczącymi polskiego bezpieczeństwa. Rozumianymi szeroko. Zarówno bezpieczeństwa energetycznego, żywieniowego, militarnego, relacji Polski z Unią Europejską. Było to bardzo ciekawe, owocne i – mam nadzieję – konstruktywne spotkanie.

Krzysztof Bosak:
– Podczas spotkania poruszyliśmy cały szereg tematów z panem Prezydentem odpowiadając na pytania Prezydenta związane z formowaniem się koalicji. Były analizowane szczegółowo różne warianty. Zarówno z innymi siłami politycznymi jak i z nami. Ponadto my również pytaliśmy pana Prezydenta o:
– jego ocenę sytuacji państwa polskiego;
– kondycję polskiej obronności, stanu uzbrojenia, przekazywanie polskiego uzbrojenia na Ukrainę;
– relacje z państwem ukraińskim, w tym z prezydentem Zełeńskim;
– stosunek państwa polskiego i jego najwyższych władz, w tym prezydenta, do konfliktu bliskowschodniego;
– potępienie zbrodni wojennych – niezależnie kto ich dokonuje;
– zabezpieczenia i gwarancji własności czy życia ludzkiego w państwie polskim;
– polskiej suwerenności, kwestii związanej z ewentualną nowelizacją traktatów unijnych.
Tak, że bardzo szeroki zakres tematów, które są ważne zarówno dla nas, jak i przede wszystkim dla wyborców Konfederacji.

– Rozmowa, myślę że bardzo pożyteczna. I zaproszenie ze strony prezydenta do dalszego kontaktu. Z którego z pewnością będziemy korzystać przez tą kadencję Sejmu. Po to, żeby dbać o realizację programu Konfederacji.