Władze ukraińskie uwięziły na Ukrainie 500 polskich TIR-ów! - Konfederacja

Władze ukraińskie uwięziły na Ukrainie 500 polskich TIR-ów!

Paweł Usiądek na Tik Toku:
– Ukraińcy uwięzili pół tysiąca polskich TIR-ów! Przewoźnicy alarmują, że Ukraińcy usunęli z elektronicznej kolejki 500 polskich ciężarówek oczekujących na wjazd do Polski. Samochody wpisane na przejazd granicy, na konkretne godziny w najbliższych dniach, nagle zniknęły z kolejki. Ukraiński operator systemu tłumaczył, że usunął polskie pojazdy, ponieważ nie znajdowały się one na Ukrainie, co nie było prawdą!
Wyrzucenie z kolejki grozi poważnymi konsekwencjami. Jeżeli samochód nie wyjedzie z Ukrainy przed upływem 20 dni, przewoźnik płaci mandat w wysokości 5 tys. euro!

Polscy przedsiębiorcy uważają, że akcja Ukraińców nieprzypadkowo zbiegła się z początkiem blokady trzech terminali granicznych po stronie polskiej. Zauważyli także, że elektroniczna kolejka nie obowiązuje wszystkich firm. Dotyczy to niektórych kijowskich podmiotów, których ciężarówki nie pojawiają się w elektronicznej kolejce, a mimo to przejeżdżają granicę.

– Przedsiębiorcy domagają się pomocy polskiego rządu i doprowadzenia do równych warunków konkurencji dla transportowych firm polskich i ukraińskich. Udział polskich firm w dwustronnych przewozach między Polską i Ukrainą zmalał do zaledwie kilku procent, gdy w czasach obowiązywania zezwoleń przewoźnicy z Ukrainy mieli tylko niewielką przewagę. Ten drastyczny spadek udziałów nastąpił przy trzykrotnym wzroście przewozów drogowych.
Właściciele polskich firm transportu drogowego wskazują, że praktycznie utracili wschodni rynek i w najbliższych kwartałach branżę czeka fala bankructw.

@pawel.usiadek Ukraińcy uwięzili pół tysiąca polskich tirów! #polska #tiktokpolska #kierowcy #tiry #przewoźnicy #strajkprzewoźników #granica #kolejka #dlaciebie #przedsiębiorstwa #firmy #ukraina #przejście #kolejka #mandat #kary ♬ dźwięk oryginalny – Paweł Usiądek – Konfederacja

O wyżej wymienionym procederze wyrzucania z elektronicznej kolejki polskich ciężarówek, które chcą wrócić do kraju, informuje na bieżąco na platformie X Rafał Mekler. Oto jeden z przykładów polskiej ciężarówki wyrzuconej z kolejki:
Słyszę o tym że ukraińscy kierowcy są zakładnikami Polaków. To jak nazwiemy sytuację naszego kolegi przewoźnika, który 25 października wjechał na Ukrainę, zarejestrował się w Echerga. A 6 listopada anulowali mu kolejkę (pojazd nie znajduje się na Ukrainie – bzdura, mam GPS), nową ekolejka pokazuje mu wjazd na 19 listopada. Powyżej 20 dni przebywania Ukraińcy piszą mandat 5 tys. euro. | Dlatego jest ten protest!!!