Tusk znalazł "rozwiązanie" na związki sportowe - Konfederacja

Tusk znalazł “rozwiązanie” na związki sportowe

Klaudia Domagała na serwisie X.

Donald Tusk się wściekł! Reaguje na patologie i marnotrawstwo w polskich związkach sportowych! Jak? Przymusowo minimum 30% zarządów związków będą musiały stanowić kobiety.

Co ważne: to ma nie być parytet płci, ale uprzywilejowanie kobiet. Jeśli w danym zarządzie nie będzie ani jednego mężczyzny, władza nie widzi w tym problemu.

Takie wnioski płyną z obecnych zapowiedzi. Poparcie pomysłu wyraża Ministerstwo Sportu w którego kierownictwie jest 100% mężczyzn. Tutaj zmiany nie są planowane.

Czyli nie dość, że w hojnie finansowanych z pieniędzy publicznych związkach nic się nie zmieni, to w dodatku obraża się kobiety uznając, że bez ustawowego “wsadzenia” ich na stołki sobie nie poradzą. Przy okazji dokładany jest kolejny kamyczek do prawnej i systemowej dyskryminacji mężczyzn.

No ale rząd odhaczy problem ze związkami sportowymi jako rozwiązany. Szkoda tylko, że za 4 lata na kolejnych Igrzyskach Olimpijskich problemy sportowców będą te same, a my ze zdziwieniem rozłożymy ręce, że nie pomogło. Donald, o ile będzie jeszcze rządził, znowu się wścieknie. Może wtedy stwierdzi, że trzeba jednak w zarządach dać 50% kobiet i minimum jednego imigranta…?