Tusk mści się na Podkarpaciu i jego mieszkańcach - Konfederacja

Tusk mści się na Podkarpaciu i jego mieszkańcach

Poseł do Parlamentu Europejskiego Tomasz Buczek na serwisie X.

Wizyta w Rzeszowie premiera Donalda Tuska pozwoliła zadać dziennikarzom pytanie o likwidowaną szprychę kolejową z Centralnego Portu Komunikacyjnego do Rzeszowa. Donald Tusk przyznał wprost że zamierza likwidować projektowaną odnogę kolejową łączącą Rzeszów z Warszawą (nitka przez Łętownię) w ramach budowy CPK. Dla mnie to zdumiewające, bo jeszcze nie tak dawno minister Piotr Malepszak mówił, iż żadna z projektowanych szprych nie została zarzucona!

Dla mnie sprawa jest jasna. Tusk mści się na Podkarpaciu i na mieszkańców naszego województwa za wysokie poparcie dla tego regionu dla partii konserwatywnych i prawicowych. Premier chce zrobić oszczędności w rządowym budżecie w związku z planem budowy CPK naszym kosztem, a konkretnie zapłacimy za to zacofaniem komunikacyjnym na Podkarpaciu. Nie zdziwię się także jeśli ostatnia deklaracja pozostanie tylko deklaracją bez finalnego efektu. Czyli biorę pod uwagę że nadal realną opcję całkowitego zaorania projektu w przyszłości pod pretekstem braku finansów. Tak już kiedyś było w wykonaniu Donalda Tuska. Pamiętamy jego zapowiedzi z 2011 w sprawie budowy polskiej elektrowni atomowej- według ówczesnych Donalda Tuska zapowiedzi miała powstać do 2020 roku, a ani śladu jej nie ma po dziś dzień!

Nie składamy broni! Konfederacja na Podkarpaciu tematu nie odpuści! Zapowiadamy serię działań w celu zbudowania szerokiego frontu poparcia tej koniecznej inwestycji! W tym tygodniu wyjdą ode mnie pisma do wszystkich posłów na Sejm RP oraz posłów do PE w celu lobbowania za tym koniecznym rozwiązaniem dla rozwoju całego regionu! Szczególnie liczę na działania w ramach partii rządzących posłów z Podkarpacia: Elżbiety Łukaciejewskiej, Marka Rząsy, Joanny Frydrych, Krystyny Skowrońskiej, Pawła Kowala, Elżbiety Burkieiwcz, Bartosza Romowicza i Adama Dziedzica.

Tu relacja z konferencji prasowej: czytajrzeszow.pl