Bosak & Mentzen NA ŻYWO to nie tylko... Bosak i Mentzen - Konfederacja

Bosak & Mentzen NA ŻYWO to nie tylko… Bosak i Mentzen

Trasa Bosak & Mentzen NA ŻYWO cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Nawet jak wydarzenie jest… odwołane.

Do takiej sytuacji doszło w Gdańsku, w którym, z powodów technicznych, trzeba było odwołać show. Mimo to, na spotkanie z liderami, stawiły się setki osób. Nie było głośnej muzyki, świateł, sztucznych ogni i pierdyliardów lecących z nieba, ale za to była bardzo sympatyczna atmosfera spotkań i rozmów z liderami Konfederacji.

Ale trasa Bosak & Mentzen to nie tylko Bosak i Mentzen. Podczas każdego wydarzenia na scenie pojawiają się również liderzy lokalnych list wyborczych. Przedstawiciele wszystkich trzech partii składowych Konfederacji. Ich występy również są pełne ekspresji i przede wszystkim nadziei na to, że w końcu coś w tej polskiej polityce się zmieni. Że ten stolik uda się wywrócić tym, którzy od 18 lat dzielą się między sobą władzą, udając, że się czymś między sobą różnią, realizują razem, ręka w rękę tą samą, szkodliwą dla Polski i Polaków, politykę.

Właśnie o tym w Krakowie mówił Konrad Berkowicz, który mocno to podkreślił, że Konfederacja nie walczy “o to żeby dostać się do koryta, ale o to żeby zmienić ten system”.

Karolina Pikuła w Rzeszowie mówiła o kobietach w Konfederacji i o hejcie i linczu jaki spotyka kobiety Konfederacji ze strony wszystkich tych “tolerancyjnych” środowisk, które wypowiadają masę “bredni na temat Konfederacji, a przede wszystkim nas: kobiet, matek, które pracują, rodzą dzieci”.
– Kobiety głosują na Konfederację, ale kobiety także działają w Konfederacji. I my kobiety Konfederacji jesteśmy na listach Konfederacji nie dlatego, że uznajemy parytet, który godzi w godność kobiety, jesteśmy na tych listach, bo jesteśmy potrzebne!

Piotr Lisiecki w Olsztynie swoje przemówienie rozpoczął od “kombatanckich” wspomnień. Krótkie wspomnienie tego jak pierwszy raz w Olsztynie witali Janusza Korwin-Mikkego, jak zawieźli do Gietrzwałdu Grzegorza Brauna, co skończyło się tym, że Grzegorz Braun zrobił o tym film, a innym efektem tego spotkania była Konfederacja Gietrzwałdzka.
Piotr Lisiecki zaprezentował również swoje hasło wyborcze i mówił o tym, na czym się zna najlepiej: o drobiarstwie. Przy tej okazji przypomniał, że:
Trzy pokolenia rolników sprawiły, że Polska jest numerem 1 w branży drobiarskiej w Europie. I wyobraźcie sobie, że w 2020 roku, właśnie wtedy, kiedy wyszliśmy na numer 1, Jarosław Kaczyński ogłosił tzw. Piątkę dla zwierząt, “piątkę Kaczyńskiego”. Ustawę, która miała zdemolować polskie hodowle. Nie tylko drobiu, ale też zwierząt futerkowych i bydła mięsnego. Jak głosowała totalna opozycja. Również głosowała ZA “piątką dla zwierząt”.

Warto pamiętać o tym 15 października podczas oddawania głosu.

Zbigniew Kasperczuk w Białymstoku odniósł się do lidera partii rządzącej, Jarosława Kaczyńskiego, który “nigdy nie był przedsiębiorcą, nigdy nie był pracodawcą”. O początku swojej działalności politycznej “, który również nie ma rodziny, dzieci, wnuków i przez to nie rozumie młodego pokolenia. Nie rozumie potrzeb i aspiracji tego pokolenia, a jedyne na czym się skupia to na polityce opartej na dzieleniu Polaków.

Kolejne spotkania Bosak i Mentzen NA ŻYWO już w przyszłym tygodniu:

POZNAŃ https://www.facebook.com/events/249215367972385
15 września (piątek), godz. 19.00, Plac Wolności