Politycy Konfederacji komentują tłit ambasadora Izraela. „Za śmierć Polaka oczekujemy przeprosin i odszkodowania” - Konfederacja

Ambasador Izraela na platformie X zaatakował wczoraj wicemarszałka Sejmu Krzysztofa Bosaka, który zamieścił komentarz nt. ataku w Strefie Gazy na wolontariuszy z organizacji humanitarnej World Central Kitchen.

Krzysztof Bosak napisał, że “wygląda na to, że celem izraelskiego dowództwa jest sterroryzowanie organizacji humanitarnych i narastanie klęski głodu wśród Palestyńczyków”. Ambasador Izraela Jacob Livne na X użył oczywiście “argumentu” antysemityzmu. I personalnie zaatakował Krzysztofa Bosaka: Wicemarszałek Sejmu i lider Konfederacji Krzysztof Bosak twierdzi, że Izrael popełnia „zbrodnie wojenne” i terroryzuje organizacje humanitarne, aby zagłodzić Palestyńczyków. To ten sam Bosak, który do dziś nie zgodził się potępić masakry dokonanej przez Hamas 7 października i którego partyjny kolega, prawicowy ekstremista, zgasił gaśnicą chanukową menorę, którą zapaliliśmy w parlamencie w Warszawie. Wniosek: antysemici zawsze pozostaną antysemitami, a Izrael pozostanie demokratycznym Państwem Żydowskim, które walczy o swoje prawo do istnienia. Również dla dobra całego świata zachodniego.

Politycy Konfederacji w mediach społecznościowych skomentowali te słowa ambasadora Izraela, które są wyjątkowo aroganckie w obliczu tego co wydarzyło się w Strefie Gazy gdzie został zabity polski obywatel.

Krzysztof Bosak
Polscy politycy swoim oportunizmem i lizusostwem przyzwyczaili izraelskich (i nie tylko) dyplomatów do tego, że mogą sobie dowolnie ustawiać Polaków. Czas z tym skończyć. Nie potrzebujemy zielonego światła z żadnej ambasady żeby potępiać zbrodnie (obu stron) i żeby bronić bezpieczeństwa i życia wolontariuszy organizacji humanitarnych, dziennikarzy czy pracowników organizacji międzynarodowych. Za śmierć Polaka oczekujemy przeprosin i odszkodowania dla jego rodziny, a nie połajanek. I to w dodatku w reakcji na tak umiarkowany komentarz!

Krystian Kamiński
Nie spodziewałem się niczego innego… Zamiast mówić o ataku sił izraelskich na konwój humanitarny, lepiej oskarżyć innych o antysemityzm. Takie typowe

Grzegorz Płaczek
Szanowny Panie ambasadorze, czy rozważał Pan zmianę pracy? Bo, jako poseł Konfederacji (szanujący każdego ambasadora), mocno to sugeruję. Jest Pan gościem u nas i proszę nie pluć Polakom w twarz. TU JEST POLSKA.

Ryszard Wilk
Zgaszenie świec Chanukowych – akt terroryzmu.
Świadome ostrzelanie konwoju humanitarnego, w którym zginął Polak- incydent.
Każdy kto krytycznie podejdzie do sprawy, dostanie łatkę antysemity…

Ewa Zajączkowska-Hernik
Naprawdę, naprzeciw zbombardowania humanitarnego konwoju, w którym zginęli ludzie, wytacza pan argument o zgaszeniu świecy chanukowej?

Tomasz Grabarczyk
Dla dobra całego świata zachodniego i w ramach swojego prawa do istnienia państwo Izrael zamordowało kilkadziesiąt tysięcy ludzi w Strefie Gazy, w tym kobiety i dzieci? Dlatego nieustające ataki państwa Izrael trafiają w misje humanitarne? Są granice bezczelności.

Włodzimierz Skalik
Podwójne standardy w wykonaniu dyplomaty państwa położonego w Palestynie: Mord w naszym wykonaniu na nieżydzie nie jest mordem.
A krytyka tego stanu rzeczy jest czystym antysemityzmem.

Emil Krawczyk
Porównujesz zbrodnie wojenne do zgaszenia świeczek?