Nigdy więcej lockdownu! Polska tego nie wytrzyma. - Konfederacja

Nigdy więcej lockdownu! Polska tego nie wytrzyma.

Nie może być takiej sytuacji, w której rząd znowu zamknie gospodarkę, bo Polska tego nie wytrzyma – przekonywali w czwartek przedstawiciele Konfederacji.

Nie może być sytuacji, w której rząd znowu zamknie gospodarkę, ponieważ Polska tego nie wytrzyma ekonomicznie – przekonywał poseł Michał Urbaniak podczas konferencji prasowej w Sejmie.

Zwrócił jednocześnie uwagę na pojawiające się w przestrzeni publicznej propozycje, aby „ludzie byli segregowani” na zaszczepionych oraz niezaszczepionych przeciwko COVID-19.

Jest w tym jakaś logika, ale jest też pogwałcenie wolności każdego obywatela. A przecież od miesięcy powtarza się, że szczepienia nie są obowiązkowe. Skoro nie są obowiązkowe, to nie powinno być żadnych szykan wobec tych osób, które z tego nie korzystają – zaznaczył Michał Urbaniak.

Nigdy nie pozwolimy na tego typu inżynierię społeczną i decyzje krzywdzące ludzi – dodał poseł Artur Dziambor.

Witold Stoch z biura prawnego partii przypomniał o złożonym w czerwcu do Sejmu projekcie ustawy „Stop Segregacji Sanitarnej”, który został podpisany przez 11 posłów Konfederacji oraz 11 członków klubu PiS. Stoch wyraził nadzieję, że marszałek Sejmu Elżbieta Witek „szybko wprowadzi go pod obrady”.

Prawnik omówił też pięciopunktową deklarację, w której Konfederacja domaga się, aby nigdy już nie wprowadzano lockdownu i tzw. paszportów COVID-owych, aby ochrona zdrowia była dostępna dla wszystkich, a edukacja dzieci i młodzieży nigdy nie była przerywana. W ostatnim punkcie partia zadeklarowała „rozliczenie bezprawnych działań rządu”.

LINK DO CAŁOŚCI KONFERENCJI