Naczelny Szachraj Rzeczpospolitej Polskiej Mateusz Morawiecki - Konfederacja

Naczelny Szachraj Rzeczpospolitej Polskiej Mateusz Morawiecki

Krzysztof Bosak na konferencji prasowej Konfederacji nt. podwójnej księgowości rządu PiS:
– Na potrzeby polskiej opinii publicznej, na potrzeby uchwalenia w Sejmie ustawy budżetowej rząd PiS-u wyliczył deficyt na poziomie ponad 90 mld zł. Tymczasem na podstawie danych wysłanych do Unii Europejskiej okazuje się, że deficyt został wyliczony ponad dwukrotnie większy. Na 192 mld zł.

Komentarz Grzegorza Brauna
– Szczęść Boże i ratuj się kto może, póki finanse państwa są w rękach tak, można by powiedzieć, tak nieodpowiedzialnych ludzi. Ale ja raczej ich nie posądzam o nieodpowiedzialność. Ja posądzam ich o skrajne wyrachowanie. Dlatego nie powiem o Mateuszu Morawieckim… hmm… niemądry, niebaczny, nierozważny. Powiem o nim: SZACHRAJ. To jest Naczelny Szachraj Rzeczpospolitej Polskiej. Człowiek, który wyprowadził budżet poza budżet na skalę wcześniej nieznaną w Rzeczpospolitej III i pół.

– To jest człowiek, który poprzez Bank Gospodarstwa Krajowego, poprzez rozmaite fundusze celowe gra z Polakami w trzy karty. Bo to , owszem, jest gangsterska księgowość kreatywna, ale to jest również gra w trzy karty.
Wychodzi tutaj na trybunę parlamentarną. Opowiada wszystko w duchu propagandy sukcesu, a jak przychodzi co do czego, okazuje się, że tak naprawdę w tym bilansie winien-ma jesteśmy o jeszcze 100 miliardów więcej do tyłu.(…)

– 100 miliardów różnicy… No to jest całkiem spory pieniądz. (…) 100 miliardów to będzie w przyszłym roku obsługa naszego długu zagranicznego. 100 miliardów to jest to, plus minus, co mielibyśmy do wydania na naszą obronność. 100 miliardów to jest “dziura” w ZUS-ie do którego rząd rokrocznie musi dopłacać.

– To są sumy zawrotne. To jest stan rozłożonego na raty bankructwa Rzeczypospolitej Polskiej. (…)