Konfederacja w mediach - Konfederacja

Konfederacja w mediach

Nieco inna niż zwykle, bo bardziej osobista rozmowa ze Sławomirem Mentzenem. Super Express odwiedził lidera Konfederacji w jego domu. Padły więc ze strony dziennikarza Super Expressu Kamila Szewczyka pytania o to jakim uczniem był Mentzen, kiedy zarobił pierwsze pieniądze, kiedy zaczął zarabiać “prawdziwe” pieniądze, po co zapuścił długie włosy i kiedy zaczęła się jego przygoda z polityką.
Dziennikarz starał się wydobyć od Sławomira Mentzena jak najwięcej informacji o jego życiu osobistym, rodzinnym. Na ile to mu się udało, możecie przekonać się oglądając całą rozmowę na kanale YouTube Super Expressu.

Witold Tumanowicz w Radio Wnet pojawił się już w nowej roli, jako pełnomocnik wyborczy Komitetu Wyborczego Konfederacja Wolność i Niepodległość. Konfederacja bowiem jako pierwsza zgłosiła taki komitet do Państwowej Komisji Wyborczej. “Jako pierwsi złożyliśmy dokumenty do PKW. Inne partie odgrażały się, że są już gotowe, zrobią to najszybciej, a my to zrobiliśmy jako pierwsi”. Rozmowa dotyczyła nie tylko wyborów i tego co jest z tym związane. Łukasz Jankowski zapytał również Witolda Tumanowicza o poseł Siarkowską i jej obecność w kole i na listach wyborczych Konfederacji, o rozwój gospodarczy Polski i jak na to patrzy Konfederacja.
Padło pytanie również o Trzecią Drogę. “Według mnie to są przegrani politycy. Postawili bardzo dużo. To jest gra hazardowa. Progu 8% “Ślepa droga” nie zdobędzie, moim zdaniem nie przekroczy tego progu”.

Krzysztof Bosak w programie “Rzecz o polityce” został po raz kolejny zapytany o to czy Konfederacja wejdzie w ewentualną koalicję rządową po wyborach. Po raz kolejny musiał więc spokojnie odpowiedzieć:
– Konfederacja jest prawdziwą siłą opozycji. I ten układ władzy jest zdecydowana odsunąć i wyczyścić do spodu. (…) My z hipokrytami nie chcemy mieć nic wspólnego. I bardzo proszę, żeby zakończyć już tych spekulacji.

Zapytany przez Jacka Nizinkiewicza o 800+ Krzysztof Bosak powiedział:
– PiS obiecywał sobie po tym bardzo dużo, czyli, że kupi kolejną część polskiego społeczeństwa w zamian za pieniądze. Jednak Polacy widzą, że to co od rządu dostają zżera inflacja i że ta polityka prowadzona przez rząd piS-u finalnie prowadzi do podwyższenia kosztów życia, a nie do ich spadku.

– Polska co już mogła dać Ukrainie to już dała. I my już nie jesteśmy potrzebni. (…) – tak rozpoczęła odpowiedź na pytanie o nasze relacje z Ukrainą, Anna Bryłka w rozmowie z portalem Goniec.pl.
W rozmowie poruszone zostały również kwestie bezpieczeństwa Polski, w kontekście ciągłego naruszania naszej przestrzeni powietrznej, padło pytanie o programy gospodarcze innych ugrupowań, pytanie o “transfer” poseł Siarkowskiej do Konfederacji. W rozmowie Anna Bryłka mówiła również o stosunku Konfederacji do Unii Europejskiej, odpowiadała również na pytania widzów kanału Goniec.pl.

POMÓŻ NAM W ZBIÓRCE PODPISÓW: https://konfederacja.pl/zbiorka-podpisow/

Komentarze (1)