Nie chcemy, żeby w policji zapanował PiS, czyli pałowanie i sadyzm. - Konfederacja

Nie chcemy, żeby w policji zapanował PiS, czyli pałowanie i sadyzm.

Podczas niedzielnej manifestacji antylockdownowej w Głogowie, doszło do skandalicznej sytuacji. Policjant użył siły wobec bezbronnej kobiety, bijąc ją pałką i w sposób brutalny powalają na ziemię. Wszystkie media i politycy grzmią, a policja się tłumaczy, pokazując nagranie, na którym dziewczyna prowokuje policjantów wyzwiskami. Głos zabrali również politycy Konfederacji, dając jednoznacznie do zrozumienia, że stanowczo potępiają działania służb mundurowych: To jest rok bezprawia PiS!

Ta sprawa wymaga weryfikacji. Ta sprawa wymaga sprawdzenia, bo jest to skandal. Takie coś nie powinno mieć miejsca. PiS pokazuje, że policja służy im jako zwykłe narzędzie do zastraszania Polaków. – tak do całej sytuacji odniósł się poseł Michał Urbaniak, dodając, że za czasów Platformy Obywatelskiej, rzeczywistość wyglądała bardzo podobnie.

Jacek Wilk, były poseł, dzisiaj jeden z liderów Konfederacji: Kiedy Konfederacja powtarzała po wielokroć od prawie roku, że policja dokonuje aktów bezprawia, to nikt się tym nie interesował. Nie interesowano się tym, co się działo w Rybniku, gdzie dokonano pacyfikacji tłumu, strzelając z broni gładkolufowej. Nie interesowano się tym, co się działo w klubie PiwPaw w Warszawie, gdzie policja dokonała napadu i konfiskaty mienia, które tam się znajdowało. Dopiero teraz, kiedy to co się wyraziło w weekend jest na tyle wyraziste i wstrętne, że nie da się tego ukryć, nagle się tym interesując politycy i media. (…) To jest skutek bezprawia, które od roku w Polsce się dzieje. Tego nielegalnie wprowadzonego, czwartego, nieznanego Konstytucji stanu nadzwyczajnego, tych nielegalnych dekretów policyjnych, tej rosnącej brutalizacji policji, która dobrze wie, że działa bez podstaw prawnych. To jest rok bezprawia PiS!

CAŁOŚĆ KONFERENCJI