Jako Konfederacja zdaliśmy najtrudniejszy test! - Konfederacja

Jako Konfederacja zdaliśmy najtrudniejszy test!

Wicemarszałek Sejmu Krzysztof Bosak w Radio Wnet, 8 kwietnia 2024 r.

– Wydaje mi się, że zdaliśmy najtrudniejszy test! Dlatego, że od 20 lat, może… prawie 20, od 2006 roku żadna formacja spoza układu PiS, Platforma, Lewica, PSL nie obroniła się w wyborach samorządowych. Wszystkie nowe formacje, które wchodziły do Sejmu zaliczały sromotną porażkę.

Przypomnijmy, że w poprzednich wyborach ruch Kukiz’15, który miał świetne wyniki w prezydenckich wyborach i parlamentarnych, nie zdobył ani jednego radnego do sejmiku. My prawdopodobnie wychodzimy z wieloma radnymi, nie wiemy jeszcze, jak wieloma, ale wieloma. Będziemy mogli zrobić kongres samorządowy po tych wyborach ze swoimi radnymi, a nie czyimiś! I mamy szansę na prezydenturę w co najmniej jednym mieście, w Bełchatowie, tam do drugiej tury ze świetnym wynikiem 40-procentowym wchodzi działacz Konfederacji, Nowej Nadziei, Patryk Marjan.

Z pewnością zdobyliśmy wielu radnych i w gminach, i w powiatach, i w sejmikach wojewódzkich – i najlepszy wynik do sejmiku, zdaniem sondażu, mamy w okręgu, z którego ja wchodziłem do Sejmu, czyli na Podlasiu. Ale też na przykład na Śląsku pokonaliśmy Lewicę, co jest moim zdaniem dobrym osiągnięciem. Próbowaliśmy pokonać Lewicę w wyborach do Parlamentu, to się wówczas nie udało, cieszę się bardzo, że udało się teraz.

Wicemarszałek Krzysztof Bosak w Radio Wnet, 8 kwietnia 2024 r.

PiS konsekwentnie słabnie, jeżeli chodzi o poparcie rolników i to jest zasłużona kara za złe rządzenie. I za zdradzanie interesów polskich rolników! I teraz druga sprawa, na którą warto zwrócić uwagę, po raz pierwszy udało nam się poprawić poparcie wśród wyborców w najstarszej grupie wiekowej. Wcześniej ono było praktycznie w granicach błędu statystycznego, a teraz według badania exit poll wynika, że się zwiększyło trzykrotnie. Być może wreszcie następuje to, o czym ja osobiście marzyłem od kampanii prezydenckiej, tzn. żebyśmy zaczęli w tych grupach wcześniej dla nas niedostępnych zwiększać swoje poparcie, budować swoją bazę wyborczą. To jest bardzo dla nas ważne. (…)