„Donald Tusk po prostu ordynarnie kłamie. Nawet brewka mu nie tyka” - Konfederacja

„Donald Tusk po prostu ordynarnie kłamie. Nawet brewka mu nie tyka”

Poseł Witold Tumanowicz w Telewizji Republika o obietnicach Tuska, w tym obietnicy benzyny po 5 zł.

– To nie jest pierwsza i jedyna sytuacja w której premier Donald Tusk po prostu ordynarnie kłamie. W całej kampanii wyborczej prezentów różnego rodzaju obiecywał multum. Nawet brewka mu nie tyka przecież! Potrafi kłamać i całkiem dobrze to mu wychodzi, bo jak widać, no niestety duża część polskiego społeczeństwa dała się na to nabrać. To jest duży problem.

Jest już po stu dniach rządu. Podobno miało być 100 konkretów. Oczywiście większość z tych konkretów to są jakieś banialuki, które bardzo dobrze, że nie zostały wprowadzone. Demagog ocenił, że podobno tylko 6 tak naprawdę było zrealizowanych.
Większość jest beznadziejna, ale jest trochę dobrych. I te dobre, jak się okazuje, to właściwie nie wiadomo! Na wieczne nigdy. Nagle okazuje się, że stan polskiego państwa, budżetu jest na tyle słaby, że tych dobrych nie można wprowadzić.

Ale podczas kampanii… przecież budżet nie był tajny! Stan polskiego państwa, to nie jest tajne. To nie jest tak, że oni teraz, bo oni teraz mówią, że zastali taki bałagan… Doskonale wiedzieli, że nie zrobią tego wszystkiego. Oni doskonale to wiedzieli. W kampanii jako Konfederacja mówiliśmy to. Mówiliśmy, ostrzegaliśmy, że jest to po prostu kłamca! Przecież to nie jest tak, że to jest przecież nowy premier, ten premier już rządził.

Poseł Witold Tumanowicz w Telewizji Republika w programie Gość Dzisiaj, 9 kwietnia 2024 r.