W Siemensie korki od szampana już strzeliły po tych słowach posła PO - Konfederacja

W Siemensie korki od szampana już strzeliły po tych słowach posła PO

Marek Tucholski – kandyduje do Parlamentu Europejskiego z 2. miejsca na liście Konfederacji na Mazowszu (okręg nr 5) – w programie Kontrapunkt w TVP Info.

O tym co chce zrobić konstruktywnego w PE
– Najbardziej konstruktywne będzie wyrzucenie Zielonego Ładu do kosza. Zarówno rolnictwo jak i energetyka radziły sobie zdecydowanie lepiej przed Zielonym Ładem niż będą sobie radzić w ramach stopniowego wdrażania Zielonego Ładu. Jako europoseł chciałbym przede wszystkim zatrzymać te złe, przede wszystkim niekorzystne dla Polaków, decyzje.

Instytut Rousseau wyliczył, że do 2050 roku Unia Europejska na transformację energetyczną, na politykę klimatyczną wyda 40 bilionów euro. Na Polskę przypada 2,5 biliona euro. Skąd weźmiemy te pieniądze jeżeli to jest ponad połowa budżetu naszego państwa?

Te pieniądze trzeba będzie wyciągnąć od podatników i przez 26 lat finansować coś co już mamy. Bo mamy system energetyczny. Ale chcemy to zburzyć, chcemy to zniszczyć i budować to od nowa.

O energetyce wiatrowej
– To co powiedział pan poseł Platformy w kontekście wiatraków to myślę, że w Siemensie tam korki od szampana wystrzeliły, akcje pójdą za chwilę w górę. Bo niemiecki Siemens na pewno skorzysta na tym, że my swoje pieniądze wytransferujemy do ich firmy budując wiatraki. Nawiasem mówiąc 10 największych firm produkujących wiatraki na świecie to 6 jest chińskich, dwie amerykańskie, jedna niemiecka i jedna duńska. Tam nie ma polskich firm, więc my te pieniądze weźmiemy od polskich podatników i wytransferujemy zagranicę.

Cały program Kontrapunkt w TVP Info z udziałem Marka Tucholskiego

Skomentuj