Skandal! Konfederacja została pozbawiona przedstawiciela w PKW - Konfederacja

Skandal! Konfederacja została pozbawiona przedstawiciela w PKW

Stanisław Tyszka na serwisie X: Konfederacja, jako jedyny klub poselski, została pozbawiona przedstawiciela w Państwowej Komisji Wyborczej. PO, Hołownia, PSL, Lewica, PiS zgodzili się, że nas wyeliminują. Tu ilustracja z Konwentu Seniorów jak wygląda profesjonalne wyliczanie parytetów w „uśmiechniętej Polsce”.
Wygrała dopisana na kolanie opcja nr III, czyli partie systemowe zgodnie, wespół w zespół, wzięły całą PKW.

Przewodniczący Klubu Poselskiego Konfederacji Stanisław Tyszka wytknął to również z mównicy sejmowej. Wszedł jednocześnie w polemikę z prowadzącym obrady marszałkiem Sejmu Szymonem Hołownią, który skomentował wystąpienie posła Konfederacji:
– Za chwilę wybierzemy skład PKW i tylko jeden klub poselski nie będzie miał w nim swojej reprezentacji – decyzją większości i decyzją PiSu – to jest Konfederacja! Konfederacja, która została wybrana przez półtora miliona obywateli, to jest brak szacunku dla tych obywateli, ci obywatele nie będą mieli swojego przedstawiciela w Państwowej Komisji Wyborczej! (…)