Prawo do broni prawem, a nie przywilejem! - Konfederacja

Prawo do broni prawem, a nie przywilejem!

Politycy Konfederacji zabrali głos na konferencji w Sejmie w temacie prawa do posiadania broni. Zdaniem konfederatów Polacy są jednym z najbardziej rozbrojonych narodów na świecie, co stanowi realny problem związany z naszym bezpieczeństwem. Działacze chcą merytorycznej dyskusji na temat kultury posiadania broni oraz liberalizacji przepisów związanych ze zdobyciem na nią pozwolenia.
Poseł Michał Urbaniak powiedział: Gwarantem bezpieczeństwa Polaków jest nie tylko silna armia, ale również odpowiedni poziom uzbrojenia w społeczeństwie i odpowiedni poziom świadomości tego jak obchodzić się z bronią. Prawo do broni powinno być prawem, a nie przywilejem.”
Poseł zapowiedział spotkanie zespołu ds. kultury posiadania broni, które odbędzie się w połowie marca. To inicjatywa przedstawicieli Konfederacji, która powstała już na samym początku tej kadencji Sejmu.

“Większa liczba sztuk broni w polskim społeczeństwie wpłynie pozytywnie na bezpieczeństwo Polaków! Chcemy o tym debatować, także z przedstawicielami MSWiA podczas posiedzenia naszego zespołu parlamentarnego ds. Kultury Posiadania Broni.”
“Gdy ktoś przedstawia pomysły uproszczenia przepisów dot. legalnego posiadania broni, to wśród polskich mediów i polityków mamy do czynienia z histerią! Krzyczą, że Polacy będą się zabijać na ulicach i że wszyscy zginiemy, chociaż nie mają do tego podstaw.” – powiedział Tomasz Grabarczyk, dyrektor biura prasowego Konfederacji.
“Kwestia prawa do posiadania broni to normalny temat do dyskusji, a nie coś skandalicznego! To nie jest takie straszne jak przedstawiają to niektórzy politycy. A Polska jest przez to rozbrojonym narodem i jest przez to mniej bezpieczna.”

CAŁOŚĆ KONFERENCJI