„Pierwszy człowiek w mundurze który ma odwagę powiedzieć, że granica nie jest szczelna” - Konfederacja

Poseł Ryszard Wilk na Facebooku:
Szanowni Państwo! Pierwszy człowiek w mundurze który ma odwagę powiedzieć, że granica nie jest szczelna. To wina ministerstwa, nie funkcjonariuszy. Proszę podawać dalej. Pan Sławomir Siwy ze służby Celno-Skarbowej ma jaja ze stali. Ogromny szacunek.

Ryszard Wilk na Twitterze, 19 lutego 2024 r.:
Jestem w kontakcie z Panem Sławomirem Siwy, przewodniczącym Związku Zawodowego Celnicy PL. Oni nie mogą zatrzymywać transportów z Ukrainy, problem jest wyżej, więc szukamy rozwiązania dalej. Cieszę się, że Służba Celno-Skarbowa jest otwarta na współpracę oraz zlokalizowanie problemu tak, aby go rozwiązać.