NIE dla europejskiej armii! NIE dla transseksualistów w polskim wojsku! - Konfederacja

NIE dla europejskiej armii! NIE dla transseksualistów w polskim wojsku!

Konferencja prasowa Konfederacji z udziałem Dobromira Sośnierza i Jakuba Kalusa, 14 lutego 2024 r.

Dobromir Sośnierz:
– Chcielibyśmy się odnieść do tego jak Donald Tusk będąc w Brukseli de facto zgodził się, zasugerował zgodę Polski na budowę wspólnej armii europejskiej. Uważamy, że taki ruch jest absolutnie przeciwko interesowi Państwa Polskiego. Żaden poważny polityk nie powinien dążyć do tego, żeby część nakładów ponoszonych przez polskiego podatnika na zbrojenia , żeby chociażby tylko część uzbrojenia, część tej armii znajdowała się pod kontrolą kogoś innego niż wybierze sobie polski podatnik tu na miejscu, żeby oddawać kontrolę nad częścią zasobów przeznaczonych przez Polaków na zbrojenia pod kontrolę przedstawicieli innych państw.

Różne państwa mają różne interesy. Również państwa unijne. Co widać na przykładzie Węgier w sprawie Ukrainy.

Czy chcielibyśmy, żeby część naszych zasobów militarnych kontrolował ktoś kto będzie uważał, że powinniśmy zakończyć wojnę jak najszybciej? Czy chcielibyśmy, żeby ktoś miał narzędzie naciskania na nas, żebyśmy zawarli pokój niekoniecznie na warunkach na których my byśmy chcieli Powinniśmy dążyć do czegoś przeciwnego. Powinniśmy dążyć do tego, żeby od nas zależało postępowanie innych, a nie odwrotnie.

Uważamy, że ruch, który proponuje Donald Tusk jest zagrożeniem dla Polski. Nie mówiąc o tym, że w skrajnych przypadkach, te siły mogą być nie tylko użyte niezgodnie z naszymi interesami, ale też wbrew naszym interesom. Wręcz przeciwko nam. Taki scenariusz również należy mieć w głowie. Absolutnie nie możemy się zgodzić, żeby Polacy budowali armię, która będzie pod zarządem unijnych eurokratów. (…)