Mentzen pozamiatał w debacie gospodarczej Pulsu Biznesu - Konfederacja

Mentzen pozamiatał w debacie gospodarczej Pulsu Biznesu

Wynik ostateczny sondy przeprowadzonej wśród widzów, którzy oglądali w czwartek wieczorem gospodarczą debatę wyborczą Pulsu Biznesu, był miażdżący dla politycznej konkurencji Konfederacji.

Na pytanie “Który komitet najbardziej Cię przekonał” aż 90% biorących udział w internetowej ankiecie wskazało na Konfederację. Reszta biorących udział miała 2-3% wskazań. Zero miał PIS, który wystraszył się takiej debaty. Pomimo zaproszeń, a nawet tego, że wstępnie swoją obecność potwierdzał minister Buda, nikt z PiSu się na tej debacie nie pojawił.

Zasady debaty były proste. Była ona “podzielona na części, w których politycy będą odpowiadać na pytania prowadzących debatę wyborczą, dyskutować między sobą i udzielać odpowiedzi czytelnikom”. W pierwszej części pytań prowadzących wszyscy przedstawiciele komitetu wyborczego odpowiadali na to samo pytanie zadane przez prowadzących. Każdy miał 1,5 minuty na odpowiedź. Sławomir Mentzen odpowiadał w tempie jak z karabinu maszynowego. To naprawdę nie lada wyczyn, aby w 1,5 minuty odpowiedzieć na to jak rozwiązać problemy mieszkalnictwa czy też pobudzić w Polsce inwestycje.

Jedno co rzuciło się mocno w oczy to to, że wszyscy inni obecni w studio kandydaci rozwiązywać chcieli niemal wszystkie problemy poprzez dosypanie pieniędzy tam gdzie coś źle szwankuje. Tylko Konfederacja przedstawiała rozwiązania, które mają ludziom, przedsiębiorcom ułatwić życie.

Sławomir Mentzen o reformie podatków

Sławomir Mentzen o migracji pracowników