Konfederacja składa wniosek do ABW, by sprawdzić powiązania członków Rady Medycznej przy premierze z firmami farmaceutycznymi. - Konfederacja

Konfederacja składa wniosek do ABW, by sprawdzić powiązania członków Rady Medycznej przy premierze z firmami farmaceutycznymi.

Janusz Korwin-Mikke, Grzegorz Braun i Robert Winnicki podpisali wniosek do Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego dotyczący sprawdzenia powiązań członków Rady Medycznej ds. Covid-19 przy Prezesie Rady Ministrów z firmami farmaceutycznymi, które produkują szczepionki na Covid-19. Zdaniem polityków Konfederacji jest to sprawa, którą należy zweryfikować, skoro mówił o niej sam minister Niedzielski. 
“JE Adam Niedzielski powiedział trzy tygodnie temu, że on polecił sprawdzić, którzy z członków Rady Medycznej mają powiązania z firmami farmaceutycznymi. Spotkało się to z groźbami dymisji i Adam Niedzielski się przestraszył. My się nie boimy, dlatego takie pismo składamy.” – powiedział Janusz Korwin-Mikke.
Grzegorz Braun: Wnioskujemy o sprawdzenie związków członków RM ds. C19 przy Premierze z firmami farmaceutycznymi, które zajmują się produkcją i dystrybucją szczepionek przeciwko C19. Za całe uzasadnienie wystarcza nam spostrzeżenie Adama Niedzielskiego, który w swoim czasie stwierdził, że analizując propozycje rady stara się (cyt.): “wyważyć ile jest w tym wartości dodanej dla zdrowia publicznego, a ile jest interesów firm farmaceutycznych, które chcą sprzedać więcej”. 
 
Lider Korony uważa, że minister Niedzielski nie posiada wiedzy na temat powiązań osób doradzających szefowi rządu ws. Covid-19, dlatego Konfederacja chce tę sprawę wyjaśnić. – “Nie mając tej wiedzy Pan minister nie może dostatecznie tego rozsądzić i wyważyć, dlatego my staramy się w tym pomóc kierując wniosek do ABW.” – dodał Braun.

CAŁOŚĆ KONFERENCJI