Konfederacja organizuje pod Sejmem wyśmianie publiczne „Lex Konfident" - Konfederacja

Konfederacja organizuje pod Sejmem wyśmianie publiczne „Lex Konfident”

Szykuje się gorący dzień w Sejmie i przed Sejmem. Politycy Konfederacji zapowiadają, że będą stanowczo walczyć z tzw. ustawą „LexKonfident”, która wprowadza kary finansowe za brak testu się na koronawirusa w pracy. O godzinie 14:30 przed Komisją Zdrowia w tej sprawie odbędą się przemówienia posłów, a o 17:30 „wyśmianie publiczne” projektu posłów PiS.

„PiS od samego początku covid-u próbuje podzielić się odpowiedzialnością ze wszystkimi. Wspólnie i w porozumieniu z bandą czworga wprowadził lockdown, bezprawne przepisy, które doprowadziły do upadku wielu polskich firm.” – mówił Witold Tumanowicz z Rady Liderów Konfederacji.

Przed posiedzeniem Komisji Zdrowia odbędzie się krótki protest Konfederacji pod Sejmem. Głos na nim zabiorą liderzy partii. Natomiast o 17:30 tuż przed drugim czytaniem projektu na posiedzeniu Sejmu, odbędzie się protest pod hasłem „Wyśmianie publiczne LexKonfident”.

„W statystyce zmarłych na głowę mieszkańca Polska jest dokładnie między Brazylią, która nie robi nic, a USA robią histerię. Te kraje są obok siebie.” – powiedział Janusz Korwin-Mike – „Ta ustawa jest absurdalna.” – dodał.

CAŁOŚĆ KONFERENCJI