Szykuje się katastrofa nie tylko dla portfeli Polaków, ale dla całej gospodarki! - Konfederacja

Paliwa droższe o 40–50 groszy na litrze, rachunki za gaz wyższe o jedną czwartą, a za węgiel nawet więcej. Tak może wyglądać sytuacja już od 2027 roku, kiedy w życie wejdzie system ETS2. Trzeba się przygotować, że z naszych kieszeni wyparuje w rok nawet kilka tysięcy złotych!

Szykuje się kompletna katastrofa nie tylko dla portfeli Polaków, ale dla całej gospodarki! Wprowadzenie kolejnej opłaty klimatycznej spotęguje proces uciekania przemysłu z Europy na inne kontynenty, uderzy w szeroko korzystające z paliwa rolnictwo i spowoduje inflację. Skutki szalonych działań brukselskich eurokratów będą fatalne, a jednocześnie… w żaden sposób nie wpłyną na klimat. Bo dla klimatu nie ma znaczenia, czy Polacy popełnią gospodarcze samobójstwo, czy nie.

Konfederacja konsekwentnie sprzeciwia się realizacji w Polsce chorej unijnej polityki klimatycznej. Polaków nie stać na tak wysokie obciążenia finansowe