„Czy nadal Pan Marszałek podtrzymuje te słowa?” - Konfederacja

„Czy nadal Pan Marszałek podtrzymuje te słowa?”

Wicemarszałek Sejmu Krzysztof Bosak w programie „Młodzież kontra” został zapytany przez działaczkę z Forum Młodych PiS o to czy nadal uważa, że “PiS to centralistyczna lewica”.

Krzysztof Bosak:
– Tak, niestety, z przykrością? Z przykrością tak. Ja PiS-owi tego nie życzyłem, więc mówię, że z przykrością. Bo są ludzie, którzy nienawidzą PiS-u serdecznie i uważają, że to jest najgorsze zło w polskiej polityce. Ja tak nie uważam.

Największe zagrożenie widzę w Lewicy, która jest jedyną formacją, która otwarcie chce zlikwidowania Państwa Polskiego. Na Waszym kongresie to mówili Wasi liderzy, że chcą federalizmu europejskiego. Federalizm europejski to jest likwidacja Państwa Polskiego.

Natomiast z PiS-em jest ten problem, że czasem fajnie na Waszych konwencjach politycy mówią, ale później robią inaczej i się do tego nie przyznają. Doskonałym przykładem jest premier Morawiecki -ikona rządu PiS-u – który w tej chwili krytykuje europodatki, ale sam je postulował i wprowadzał w 2020 roku. W tej chwili krytykuje to, że jest dyktat z Brukseli, ale sam ten dyktat skonstruował w 2020 roku w postaci tych funduszy covidowych i KPO i kamieni milowych, które potajemnie dogadywał.
W tej chwili krytykuje politykę klimatyczną Unii Europejskiej, ale sam się zgodził na jej zaostrzenie aż o 10 punktów procentowych na szycie Unii Europejskiej w 2020 r. Więc tu jest problem.

A ten etatyzm, ta centro-lewicowa polityka – co miałem na myśli? Politykę społeczną, gospodarczą. Dlaczego mp. posłowie Lewicy często Was komplementują? Bo wy zaczęliście wprowadzać lewicowy program społeczno-gospodarczy. Tylko problem z wieloma członkami PiS-u jest taki, że oni się tymi sprawami słabo interesują i tego nie zauważyli. Ja osobiście nie wiem jak można nie zauważyć, ze własny rząd wprowadza lewicową politykę przedstawiając się jako prawica? A to jest Wasz przypadek!