Bosak o sposobie uprawiania polityki przez Kaczyńskiego: Kłamstwo płynnie wychodzi z ust - Konfederacja

Wicemarszałek Sejmu Krzysztof Bosak skomentował nagły zwrot w “poglądach” jaki można zaobserwować w ostatnich dniach u Jarosława Kaczyńskiego.

Ten sam Kaczyński, który chciał wprowadzić słynną “Piątkę dla zwierząt” czyli Piątkę przeciw rolnikom, dzisiaj staje w obronie rolników. Ten sam prezes PiS, którego partia mając pełnię władzy doprowadziła do zalewu polskiego rynku przez produkty-rolno spożywcze z Ukrainy teraz chce embarga na te produkty. Ten sam Kaczyński, który chciał Zielonego Ładu, zgadzał się na to jakie poniesiemy koszty w związku z wprowadzaniem euroszaleństw, a premier z jego namaszczenia zgodził się na Fit For 55, dzisiaj jest w pierwszym szeregu tych, którzy chcą odrzucić Zielony Ład.

Krzysztof Bosak na serwisie X:
Ten człowiek utożsamia zrozumienie zasad polityki z instrumentalnym traktowaniem prawie każdej kwestii. Kłamstwo płynnie wychodzi z ust, za każdym razem z tą samą pewnością siebie i przekonaniem, gdyż za każdym razem jest kolejną mądrością etapu. A może to nie kłamstwo? Może to po prostu kolejne wersje prawdy, na kolejnych etapach dostosowań do zmiennej rzeczywistości.

Skąd takie podejście? Z przekonania, że esencją demokracji jest ciągłe manipulowanie opiniami wyborców, a nie prezentowanie prawdziwego zestawu swoich poglądów czy realizacja stałego programu zgodnie z jakąś uporządkowaną strategią. W tej metodzie Kaczyński i Tusk są do siebie podobni. Chcą wyborców (i kadrę polityczną) uwieść, a nie przekonać. Wolą zwodzić niż przewodzić. Potrafią być skuteczni skutecznością, która prowadzi donikąd.