Z Wysokiej Izby zrobiła poprawczak. Nie poprzemy tej kandydatury - Konfederacja

Z Wysokiej Izby zrobiła poprawczak. Nie poprzemy tej kandydatury

Poseł Grzegorz Braun w imieniu Konfederacji o kandydaturze Elżbiety Witek na marszałka Sejmu.

– Szczęść Boże, Wysoka Izbo. No nie może być tak, że taktownie przemilczymy tutaj tak nietaktownie zgłoszoną kandydaturę Elżbiety Witek na marszałka tego Sejmu. Ponieważ to jest kandydatura sztandarowa, która uosabia standard pogardy, lekceważenia prawa za rządów Zjednoczonej łże-Prawicy. I wysunięcie tej kandydatury jest manifestacją braku woli koncyliacji, dialogu, zmiany, prawdziwie dobrej zmiany na polskiej scenie politycznej. Wysunięcie tej kandydatury, w praktyce przestępczej, tak bliskiej przecież obozowi Zjednoczonej łże-Prawicy, to się nazywa: iść w zaparte. Zjednoczona Prawica idzie w zaparte wysuwając Elżbietę Witek do urzędu marszałka – drugiej osoby w państwie.

– Przypomnijmy, że Elżbieta Witek zaznaczyła się w historii polskiego parlamentaryzmu lekceważąc następstwo poselskie. Pan poseł Kawęcki nigdy nie został zaprzysiężony, nigdy nie miał okazji złożyć ślubowania, chociaż jego mandat został opróżniony po przedwczesnym zgonie poprzednika. Było to jeszcze w końcu VIII kadencji. Ale to był prognostyk lekceważenia dla tego co będzie się tutaj działo.
A później matactwa. Matactwa w głosowaniach. Słynne “Musimy anulować, bo przegrywamy”. I to nie jeden raz.
Pomiatanie Wysoką Izbą. Nie zdziwiliście się państwo siedząc w tych fotelach, że będziecie mieli do czynienia z przenoszeniem standardów szkoły podstawowej do Wysokiej Izby, ale zdziwiliście się, że to będzie poprawczak.

– Nigdy więcej! Dość! Skończmy z tą groteską jaką było przewodzenie pracą Wysokiej Izby przez osoby tak dalece odbiegające od wyobrażeń polskiego państwowca. Mobbing, przemoc urzędowa i rytualna w Wysokiej Izbie wobec osób, które odważyły się nie respektować, prawem kaduka narzucanych przez panią marszałek, standardów i załganych, doraźnie improwizowanych przepisów. Sprowadzanie powszechnego niebezpieczeństwa na naród polski poprzez udział w podżeganiu do wojny. Dłuższa debata należy się tym przypadkom z ostatnich czterech lat. Ale dziś powiem tylko, Wysoka Izbo, Szanowny Panie Marszałku, Klub Konfederacji z całą pewnością nie poprze tej kandydatury.

Komentarze (5)

  • ******************** 1 rok, 6 miesięcy temu

    Braun to megaloman nie dobry człowiek, pozbądzcie sie tej przeszkody.

  • *********** 1 rok, 6 miesięcy temu

    Ostra,dosadna,ale szczera ocena byłej marszałek Sejmu. Zalecenie zamknięcia kopalni i elektrowni Turów-wizytówka marszałka Hołowni, też rokuje bardzo źle, a glanc pomady wystarczy mu chyba tylko na parę chwil. Głos Pana Posła Brauna, głos Konfederacji we właściwy i prawdziwy sposób przypomniał rażące uchybienia Pani Witek popełnione przez nią podczas sprawowania swojej funkcji.Życzmy sobie jak najwięcej wystąpień Posła Brauna w nowym Sejmie.No i ten super wist z obiecanych przez PO+ ustaw. 🙂

  • ************************** 1 rok, 6 miesięcy temu

    Brawo Panie Braun!!!

  • ************ 1 rok, 6 miesięcy temu

    Miazga Panie pośle Braun. Nawet wyborcy innych partii Pana chwalą.

  • ************************** 1 rok, 6 miesięcy temu

    Panie Pośle Braun to zemsta czy urażona duma, kompleksy? W.Cz. Pani Witek marszałkiem nie ale ten na kogo głosowaliście? KAŻDY byle nie PiS? Jasne nie PiS ale po cholerę głosowałem na WAS, w następnym głosowaniu kogoś z Razem wytypujecie? Te spektakularne ekwilibrystyki z trybun sejmowej to teatr, błazenada, Szczęść Boże co wystąpienie a tu Pan Hołownia! Jak rozumiem wie Pan że W. Cz. Pan Hołownia takich błędów by nie popełnił, walczyłby jak Rejtan? Może do Konfederacji Go przyjmiecie ?