Ustawa wywłaszczeniowa pod wiatraki. „Dlaczego Pani kłamie, Pani Poseł?” - Konfederacja

Ustawa wywłaszczeniowa pod wiatraki. „Dlaczego Pani kłamie, Pani Poseł?”

Grzegorz Płaczek na serwisie X o bulwersującym projekcie ustawy, którego celem jest ułatwianie wywłaszczania Polaków, aby zapewnić im “czystą energię”:

Spróbuję wytłumaczyć najprościej, jak się da. Wygląda na to, że Koalicja Obywatelska nie różni się niczym od prawa i Sprawiedliwości i próbuje w ustawach przepychać tzw. patologiczne „wrzutki”, czyli pojedyncze zapisy, które wypaczają założenia całej Ustawy. To tak jakby tworzyć Ustawę mówiącą, że każdy ma prawo do życia, a jeden z artykułów regulowałby… długość strun w gitarze. Cała Ustawa może i słuszna, ale głosując „ZA” Ustawą regulującą prawo do życia, poseł jednocześnie reguluje długość strun gitary. Pisowcy byli mistrzami w tej kwestii, ale widać, że ekipa Pana Donalda Tuska szybko zorientowała się, że tak generalnie można.

Tym razem Koalicja Obywatelska próbuje tylnymi drzwiami zezwolić ustawowo na WYWŁASZCZANIE Polaków z terenów, przy/na których ma powstać elektrownia wiatrakowa. Już tłumaczę szczegóły dotyczące tzw. „wrzutki wiatrakowej”.

W Polsce mamy „Ustawę o gospodarce nieruchomościami” i Art. 112, stanowiący, że WYWŁASZCZENIE jest możliwe w przypadku realizowania celów publicznych. I tak jest od lat. Artykuł 6 Ustawy natomiast reguluje, czym są ów CELE PUBLICZNE.

I teraz dochodzimy do sedna…

Koalicja Obywatelska proponuje obecnie (przy okazji procedowania innej „Ustawy o zmianie ustaw w celu wsparcia odbiorców energii elektrycznej, paliw gazowych i ciepła oraz niektórych innych ustaw”, która dotyczy zamrażania cen energii w 2024 r.), DOPISANIE inwestycji w elektrownie wiatrowe do CELÓW PUBLICZNYCH, a to oznacza zagrożenie wywłaszczeniem.

Zmianę (tzw. „wrzutkę wiatrakową”) w Ustawie firmuje. Pani poseł Paulina Hennig-Kloska, która oficjalnie twierdzi publicznie, że próby dodania inwestycji w elektrownie wiatrowe do katalogu celów publicznych w Ustawie NIE MA!

Jako poseł Konfederacji pytam: dlaczego Pani kłamie, Pani Poseł?

Komentarze (2)