Trzeba zrobić wszystko, żeby polskie dzieci nie trafiły w ręce Lewicy - Konfederacja

Trzeba zrobić wszystko, żeby polskie dzieci nie trafiły w ręce Lewicy

Michał Wawer w Polsat News.

O obietnicach wyborczych KO, Trzeciej Drogi i Lewicy
– Politycy poszczególnych partii już zaczęli się wycofywać ze swoich obietnic. Tu najlepszym przykładem jest niestety pan Kosiniak-Kamysz z PSL-u, który w wywiadzie radiowym zaczął “reinterpretować” swoją obietnicę dobrowolnego ZUSu dla przedsiębiorców. Poszła za tym administracja PSL-u [administracja strony internetowej PSL-u]. Jeszcze kilka dni temu można było znaleźć fragment o dobrowolnym ZUS-ie dla przedsiębiorców – sprzeczny z tym, co mówił pan Kosiniak-Kamysz – na stronie PSLu. Ten program zniknął! Wyparował ze strony!

O KPO
– Tutaj spór się toczy zupełnie o niewłaściwą kwestię, niewłaściwy obszar. Podstawowym problemem z KPO jest to, że w ogóle rząd PiS-u, w osobie premiera Morawieckiego, zgodził się na KPO. Że zgodził się na Fit for 55. I że mamy sytuację, w której Unia Europejska może nam blokować dostęp do przysługujących nam pieniędzy. A Polacy w tym samym czasie już w podatkach unijnych spłacają kredyty, które zostały zaciągnięte na te pieniądze! Do tego nigdy nie powinno dojść!
Premier Morawiecki za samo to, że oddał Unii Europejskiej taką władzę, powinien stanąć przed Trybunałem Stanu!

O programie Lewicy w kwestii edukacji
– Po pierwsze słyszymy, że pani poseł nie zna programu swojej własnej partii dla edukacji. Po drugie to, co pani poseł mówi, jest po prostu sprzeczne z jakąkolwiek intuicją, czego można by się spodziewać po Lewicy obejmującej resort edukacji. Wiemy doskonale, że kiedy Lewica się dorwie do edukacji, to tam nie będzie żadnej wolności słowa ani swobody wypowiedzi. Będzie tylko dyktat politycznej poprawności. Będzie karanie uczniów za jakąś wyimaginowaną “mowę nienawiści”. Będzie po prostu robienie tego wszystkiego, co Lewica próbuje zrobić w polskiej przestrzeni publicznej!
Jeszcze niedawno partia Razem stosowała zasadę ‘no platform’ w odniesieniu do ideowej prawicy. I nie chciała się z nami spotykać w mediach! Teraz im przeszło, bo stwierdzili, że Konfederacja jest zbyt silna, żeby Konfederację ignorować.
Natomiast jest realna obawa, że w szkołach dojdzie do sytuacji, gdzie za poglądy konserwatywne, prawicowe, uczniowie będą sekowani przez nauczycieli, przez kuratorów, przez rząd.

– Konfederacja jest jedyną partią, która proponuje najbardziej wolnościowy system edukacyjny, oparty na tym, żeby to dyrektorom i rodzicom oddać kontrolę nad szkołami. A Lewica chce przejąć Ministerstwo Edukacji, żeby przestawić wajchę na lewicową!
Twierdzenie posła Karnowskiego, że szkoła w rękach Lewicy będzie apolityczna, po prostu urąga zdrowemu rozsądkowi! Lewica jest najbardziej zideologizowaną partią na polskiej scenie politycznej i trzeba zrobić wszystko, co się da, żeby polskie dzieci nie trafiły w ręce Lewicy. Apeluję tutaj też do rozsądku posłów z PSL-u i Platformy Obywatelskiej, bo to są również Wasze dzieci!