Ta koalicja próbuje usilnie doprowadzić Polskę do bankructwa! - Konfederacja

Ta koalicja próbuje usilnie doprowadzić Polskę do bankructwa!

Michał Wawer: Mamy kolejny tydzień kampanii wyborczej. I to jest kolejny tydzień, w którym PiS z Platformą udowodnili, że tworzą koalicję polityczną, której jedynym i wyłącznym celem jest doprowadzenie Polski do bankructwa.
Z jednej strony mamy panią Jadwigę Emilewicz, kiedyś w Platformie, dzisiaj wiceminister w PiS-ie, która stwierdziła, że konstytucyjne limity zadłużenia są niepotrzebne i należałoby je znieść. Lub co najmniej zmodyfikować.

Następnie mamy konwencje PiS-u i Platformy.
Na konwencji PiS-u padł szereg kolejnych obietnic, które pokazują do czego PiS-owi potrzebne będzie konstytucyjne zniesienie limitów zadłużenia.
Z drugiej strony mamy konwencję Platformy Obywatelskiej na której Donald Tusk raczył wygłosić błyskotliwe słowa, że kiedy tylko Platforma dojdzie do władzy to pieniądze na realizację ich wszystkich 100 obietnic znajdą się w sposób niemal automatyczny. I to jest dosłowny cytat, te ostatnie dwa słowa.

PiS i Platforma zamierzają realizować swój plan dojścia do władzy, plan dania każdemu wszystkiego na jego własny koszt, na koszt podatników. Zamierzają to robić kosztem polskiego państwa, polskiego budżetu, polskich podatników.
Każdą złotówkę, którą poświęcą na swoje obietnice, oni będą musieli wcześniej zedrzeć z podatników albo wydrukować powodując inflację. Albo zadłużyć się w zagranicznym kapitale, w zagranicznych bankach powodując spiralę zadłużenia. Powodując to, że z każdym kolejnym rokiem mamy coraz większe koszty zadłużenia. Coraz mniej pieniędzy płynie na wojsko, na ochronę zdrowia czy edukację a jest płacone pożyczkodawcą państwa polskiego.

To musi się skończyć. Dlatego, że jeżeli ta spirala zadłużenia, ta spirala wydatków będzie się nakręcał jeszcze choćby przez kilka lat to skończy się po prostu tym, że państwo polskie zbankrutuje. Staniemy się niewypłacalni.

I tą koalicję PiS-u, Platformy, Lewicy, Trzeciej Drogi, które w tej chwili bardzo usilnie próbują doprowadzić do bankructwa, tą koalicję trzeba zatrzymać przy urnie wyborczej. Głosujcie na Konfederację.