Przestawili wektor propagandy w drugą stronę i robią to samo co PiS - Konfederacja

Przestawili wektor propagandy w drugą stronę i robią to samo co PiS

Krzysztof Bosak na serwisie X skomentował materiał nowych “Wiadomości”, czyli programu “19.30”, na temat wiatraków.

Przestawili wektor propagandy w drugą stronę i robią to samo co PiS. W tym materiale nic nie jest obiektywne: ani wybór przedstawionych faktów, ani opinii, ani dobór komentatorów, ani narracja prowadzącego. Co gorsza widz po obejrzeniu tego materiału nie jest ani odrobinę lepiej poinformowany na temat tego jakie koszty i problemy rodzi dla systemu elektroenergetycznego nadmiar energii z wiatru oraz czy i jak można je rozwiązać. Co więcej z powodu przedstawienia nadmorskiej gminy jako przykładu dla całego kraju widz jest sugestywnie manipulowany, że farmy wiatrowe w innych częściach kraju mogłyby mieć porównywalną sprawność.