Piątka Urbaniaka dla Gdańska - Konfederacja

Piątka Urbaniaka dla Gdańska

Program kandydata na prezydenta Gdańska Michała Urbaniaka.

1. SILNA GOSPODARKA I SPRAWNA KOMUNIKACJA NIE DLA FITFOR55 I ZAŁOŻEŃ EUROPEJSKIEGO ZIELONEGO ŁADU, TAK DLA ROZWOJU I WSPARCIA BIZNESU!
Koniec walki z kierowcami, inwestycje drogowe to podstawa. Nie dla wprowadzania zakazów wjazdu do Śródmieścia dla samochodów tradycyjnych, audyt systemu Tristar, Fala, inwestycja w nowe parkingi w centrum miasta, likwidacja kilkuset słupków w celu odzyskania nowych miejsc parkingowych, pierwsze 30 minut parkowania w SPP bezpłatnie. Comiesięczne otwarte spotkania z biznesem, każdy obszar branżowy będzie miał swoje spotkanie.

2. POLAK W GDAŃSKU GOSPODARZEM – po pierwsze Polacy!
Żadnych przywilejów finansowych dla imigrantów, jedyny wyjątek to nauka lekcji języka polskiego, żadnego finansowania nielegalnej imigracji. Żadnego finansowania na lewicowe eksperymenty. Środki z Gdańskiego Centrum Równego Traktowania przesuwamy na Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie. Mieszkania komunalne tylko dla obywateli RP.

3. STOP SKRAJNIE LEWICOWYM PROJEKTOM EDUKACYJNYM, GDAŃSKIE SZKOŁY BEZPIECZNE I PRZYJAZNE
Edukacja bezpieczna i bez ideologii – rodzice decydują! Powołanie przychodni psychologiczno-pedagogicznych w celu wsparcia zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży, dodatkowe finansowanie zajęć sportowych w szkołach.

4. MIESZKAŃCY DECYDUJĄ BO FINANSUJĄ
Konsultacje społeczne online, zwiększenie budżetu obywatelskiego i kompetencji rad dzielnic. Budżet bez deficytu – rozważnie ale i odważnie. Powołanie rzecznika osób z niepełnosprawnością.

5. ROZBIJEMY UKŁAD GDAŃSKI W SAMORZĄDZIE I SPÓŁKACH MIEJSKICH
Wielki audyt i weryfikacja kadry kierowniczej. Poza corocznym raportem o stanie miasta, będzie raport o stanie miejskich spółek.

Skomentuj