Aktywność Bartosza Arłukowicza w Parlamencie Europejskim:
– 4 wystąpienia w debatach plenarnych w obecnej kadencji, w tym w całym 2025 roku tylko jedno
– 4 projekty rezolucji,
– 5 pytań pisemnych,
13 aktywności przez 24 miesiące daje średnio 0,54 aktywności miesięcznie, czyli jedną czynność mniej więcej raz na 7–8 tygodni. Jak na dwa lata mandatu europosła to bardzo skromny dorobek, trudno przedstawiać to jako “bycie zarobionym”.
Aktywność Bartosza Arłukowicza w Parlamencie Europejskim:
— Marek Tucholski 🇵🇱 (@tucholski_marek) June 23, 2026
– 4 wystąpienia w debatach plenarnych w obecnej kadencji, w tym w całym 2025 roku tylko jedno
– 4 projekty rezolucji,
– 5 pytań pisemnych,
13 aktywności przez 24 miesiące daje średnio 0,54 aktywności miesięcznie, czyli… pic.twitter.com/QNJjjOfTh2
Rafał Trzaskowski ogłosił dziś, że w radach nadzorczych miejskich spółek medycznych w Warszawie nie zasiadają już politycy.
Ale dlaczego wywalił ich tylko z rad nadzorczych spółek medycznych? A co z zarządami tych spółek? Co ze stanowiskami kierowniczymi poniżej zarządów? A co z pozostałymi spółkami? Jeżeli polityk nie powinien siedzieć w radzie szpitala, to dlaczego może w spółce odpowidzialnej za komunikację publiczną?
To może pora na wywalenie polityków z rad nadzorczych i zarządów pozostałych miejskich spółek?
— Sławomir Mentzen (@SlawomirMentzen) June 23, 2026
Politycy powinni siedzieć w Sejmie, w sejmikach, radach gmin, powiatów i miast, a niektórzy w więzieniach. Czasem w psychiatryku a patrząc na niektórych, to nawet w zoo. Tam jest ich miejsce. Ale nie w spółkach!
Spółki nie są dla polityków! Są dla menedżerów i specjalistów!
PiS, PO, Lewica i PSL. Tam wszędzie jest to samo. Każda z tych partii idzie po władzę dla stanowisk. Dla miejsc pracy, ustawiania przetargów, dla pieniędzy. Dla siebie, swoich rodzin i kolegów.
Rafał Trzaskowski ogłosił dziś, że w radach nadzorczych miejskich spółek medycznych w Warszawie nie zasiadają już politycy.
— Sławomir Mentzen (@SlawomirMentzen) June 23, 2026
Ale dlaczego wywalił ich tylko z rad nadzorczych spółek medycznych? A co z zarządami tych spółek? Co ze stanowiskami kierowniczymi poniżej zarządów? A co z…
W swojej partii już dawno zapowiedziałem: żadnych stanowisk. Żadnych miejsc w zarządach i radach spółek należących do miasta, gminy, powiatu, województwa, Skarbu Państwa. Tych spółek i zarządów powinno być jak najmniej, a jak już jakieś zostawimy, to nie dla polityków. Żałuję, że nie jest to standard w innych partiach.
Nie rozumiem, dlaczego wyborcy ciągle tolerują to, że politycy po przejęciu władzy obsadzają swoimi politykami wszystkie spółki. To jest patologia, z którą mam nadzieję, jak najszybciej skończymy!
Żadnych polityków w spółkach!
RozwińZwiń komentarze (1)
Zaloguj się żeby móc dodawać komentarze
Wracając do sportu.
Oczywiście, że otrzymałem takie samo stypendium jak Maja Chwalińska. W tym problem, którego jak widać zupełnie nie rozumie Ministerstwo Sportu. Bez obaw, wytłumaczę jak dziecku👇
(Ale ciekawe czy i tym razem powrót do archiwum i wertowanie mojej “teczki” oraz synchronizacja ministerstwa z Przeglądem Sportowym/Onetem też zajmie całe 5 dni…
1️⃣ Mój wpis na temat PR-owych zagrywek ministerstwa, w oparciu o system finansowania nieadekwatny do potrzeb, spowodował odzew środowiska sportowego. Szanowne Ministerstwo i Redakcjo PS/Onetu- albo Was ktoś oszukuje, albo jesteście w kontrze do środowiska sportowego. Może być, że jedno i drugie, ale obie opcje są złe dla sportu.
2️⃣ Jeśli ktoś zrozumiał, że ja krytykuję Maję Chwalińską, to chyba upadł na głowę. Jestem zdecydowanym krytykiem systemu, który w trakcie treningu zawodników młodszych kategorii wiekowych, rzuca jakieś ochłapy i opiera szkolenie na wkładzie finansowym rodziców, trenerów, sponsorów, a kiedy zawodnik osiąga życiowy sukces i pieniądze- wjeżdża minister na zdjęcie i daje stypendium za wyniki. Może? Oczywiście, że może. Ktoś taki propagandowy przepis wymyślił właśnie na tę okoliczność. Każdy, bez wyjątku, minister do tej pory skrzętnie z tego korzystał. Ja też mam takie zdjęcia jako zawodnik. I miałem takie stypendium.
3️⃣ Żaden sportowiec, który zarabia w sporcie pieniądze gwarantujące mu utrzymanie, nie wymaga stypendium, ale chciałby żeby lata wstecz odciążona byla jego rodzina, mały klub i wszyscy, którzy w niego wierzą. Czy w ogóle wiecie ile po drodze odpada utalentowanej młodzieży z braku środków finansowych?!
4️⃣ W skutecznym systemie małe kluby sportowe nie oddają wytrenowanych i nauczonych dobrych nawyków talentów do bogatych klubów, które bogacą się w zamkniętym obiegu Klub Pro.
5️⃣ Równe zasady finansowania nie mogą funkcjonować na poziomie seniora, bo rzeczywistość np. taekwondo, kolarstwa, kajakarstwa nie jest taka sama jak piłki nożnej, siatkówki, a ta różni się też od piłki ręcznej, lekkiej, czy boksu. To nie jest skomplikowane.
I tak dalej, i tak dalej…
Wracając do sportu.
— Marcin Możdżonek (@MarcinMozdzonek) June 23, 2026
Oczywiście, że otrzymałem takie samo stypendium jak Maja Chwalińska. W tym problem, którego jak widać zupełnie nie rozumie Ministerstwo Sportu. Bez obaw, wytłumaczę jak dziecku👇 (Ale ciekawe czy i tym razem powrót do archiwum i wertowanie mojej "teczki" oraz… https://t.co/tZBTgg2QPU pic.twitter.com/oeWy8CHOnK
Naprawdę trzeba ministrowi sportu tłumaczyć, dlaczego ten system jest niewydolny i to bezskuteczne przepalanie publicznych pieniędzy?
Naprawdę zamiast merytorycznie dyskutować o zmianach w niewydolnym systemie, wolicie jak za PRL-u szukać “w teczkach” ile dostałem stypendium i tym samym przyznawać mi rację? (Nawet tego nie zauważyliście 😆)
Naprawdę w obronie swojego pchania się tam, gdzie sukces nie jest zasługą ministerstwa, po kilku dniach stworzyliście takiego słabego tłita?
PS 1 Pod artykułem sprzężonym z tlitem ministerstwa zamiast autora podpisali się: “Dziennikarze Przeglądu Sportowego Onet”. Żaden z nazwiska. Faktycznie wiekopomna to publikacja i na pewno wymagała pracy całego zespołu 🤭 Trochę chyba jednak wstyd…
PS 2 Jeśli planujecie w odpowiedzi na ten wpis, napisać teraz ile przeznaczacie na sport dzieci i młodzieży, kluby i trenerów, to sobie darujcie. Ten rząd zmniejszył budżet na sport o ponad 800 mln. Nie piszcie tez, że budżet na FRKF pozostał podobny, bo ten system nie przystaje do wymagań rzeczywistości. Więc znowu tylko przyznacie mi rację. Nie zależy mi.
PS 3 Na zdjęciu z lewej Pana ministra to jakiś lekarz klubowy? A nie, przepraszam, ten Pan nie ma specjalizacji. To po prostu znajomy z partii.
Skomentuj
Zaloguj się żeby móc dodawać komentarze
Organizatorzy „StopSENT” dokonali czegoś niemożliwego. Zjednoczyli przedsiębiorców jak nikt od lat. A rządzący się wystraszyli.
W Krakowie byłem razem z Wami. Mimo przechodzącej burzy maszerowaliśmy dalej – nic nas nie powstrzymało. To historyczny moment – pierwszy raz od wielu lat rząd ugiął się przed polskim biznesem. Bali się, bo fala wkurzenia rośnie lawinowo.
Organizatorzy #StopSENT dokonali czegoś niemożliwego.
— Bartosz Bocheńczak (@BBochenczak) June 22, 2026
Zjednoczyli przedsiębiorców jak nikt od lat. A rządzący się wystraszyli.
W Krakowie byłem razem z Wami. Mimo przechodzącej burzy maszerowaliśmy dalej – nic nas nie powstrzymało.
To historyczny moment – pierwszy raz od wielu… pic.twitter.com/5Ylw5ScvOU
Ale to dopiero początek.
Czas na kolejne zwycięstwo: Masowe protesty przeciwko KSEF! Możecie na mnie liczyć. Będę z Wami tak jak byłem na proteście Stop SENT.
Czas przywrócić zasady gospodarki wolnorynkowej i uwolnić potencjał polskich przedsiębiorców!
RozwińZwiń komentarze (1)
Zaloguj się żeby móc dodawać komentarze
Marcin Możdżonek na X skomentował komunikat Anny Marii Żukowskiej o tym, że warszawscy radni Lewicy głosowali przeciwko absolutorium dla prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego:
W Radzie Miasta Warszawy jest 60 mandatów, z czego 37 należy do radnych KO. To, co robicie, to klasyczne napinanie muskułów pod publiczkę. Gdyby Lewica naprawdę chciała coś realnie zmienić, po prostu wyszłaby z koalicji rządzącej. Wszyscy wiemy, dlaczego tego nie robi – synekury dla swoich są znacznie ważniejsze niż dobro miasta i kraju.
W Radzie Miasta Warszawy jest 60 mandatów, z czego 37 należy do radnych KO. To, co robicie, to klasyczne napinanie muskułów pod publiczkę.
— Marcin Możdżonek (@MarcinMozdzonek) June 22, 2026
Gdyby Lewica naprawdę chciała coś realnie zmienić, po prostu wyszłaby z koalicji rządzącej. Wszyscy wiemy, dlaczego tego nie robi –… https://t.co/0PXZiWwnco
Skomentuj
Zaloguj się żeby móc dodawać komentarze
Państwo finansując drogie kształcenie lekarzy, nie może sobie pozwolić, by potem tracić ich zaraz po studiach lub specjalizacji.
Państwo finansując drogie kształcenie lekarzy, nie może sobie pozwolić, by potem tracić ich zaraz po studiach lub specjalizacji. Publicznie opłacone kształcenie powinno oznaczać obowiązek pracy w Polsce przez określony czas albo zwrot kosztów. pic.twitter.com/JXSXgaI8w4
— Krzysztof Bosak 🇵🇱 (@krzysztofbosak) June 22, 2026
Publicznie opłacone kształcenie powinno oznaczać obowiązek pracy w Polsce przez określony czas albo zwrot kosztów.
RozwińZwiń komentarze (5)
Zaloguj się żeby móc dodawać komentarze
Jak Polska pomaga Ukrainie tylko w 2026 roku? Oto 10 konkretów:
1️⃣ Hub w Jasionce. Ciągle utrzymujemy lotnisko w Jasionce, przez które przechodzi ponad 90% zachodniej pomocy dla Ukrainy: broń, amunicja, sprzęt wojskowy, zaopatrzenie i pomoc humanitarna. To korytarz, bez którego Ukraina już dawno by padła.
2️⃣ Starlink dla Ukrainy. Polska finansuje utrzymanie łączności na terytorium Ukrainy, przede wszystkim systemu Starlink. Wartość finansowania w 2026 r. to 168 mln zł.
3️⃣ Fundusz Pomocy: ponad 1 mld zł. Na 2026 r. zaplanowano w Funduszu Pomocy 1,08 mld zł na pomoc Ukrainie i obywatelom Ukrainy. Chodzi m.in. o świadczenia rodzinne i opiekuńcze, 800+, Dobry Start, leczenie, leki, zakwaterowanie zbiorowe, obsługę dokumentów, pomoc społeczną oraz edukację dzieci z Ukrainy.
4️⃣ Uproszczony pobyt i praca. Obywatelom Ukrainy ze statusem UKR przedłużono legalny pobyt w Polsce do 4 marca 2027 r. Do tego utrzymano uproszczone zasady pracy: wystarczy zgłoszenie przez pracodawcę, bez standardowej procedury zezwolenia na pracę dla cudzoziemców spoza UE.
5️⃣ PURL: 100 mln dolarów na sprzęt wojskowy z USA. Polska dokłada się do PURL – mechanizmu, przez który państwa NATO kupują w USA sprzęt wojskowy dla Ukrainy. W amerykańskich rozliczeniach za 2026 r. Polska widnieje z wkładem 100 mln dolarów na uzbrojenie, amunicję i wyposażenie dla ukraińskiej armii.
6️⃣ 48. pakiet wojskowy za 200 mln zł. W lutym w Kijowie Donald Tusk zapowiedział kolejny pakiet pomocy wojskowej dla Ukrainy wart ok. 200 mln zł. Ma obejmować przede wszystkim sprzęt pancerny dla ukraińskich wojsk.
7️⃣ Szkolenie ukraińskich żołnierzy w Polsce. Ukraińscy żołnierze nadal szkolą się na polskich poligonach w ramach unijnej misji EUMAM. W 2026 r. ćwiczyli w Polsce m.in. działania w terenie zabudowanym, walkę w systemach okopów, szturmowanie wejść i oczyszczanie pomieszczeń.
8️⃣ Unijne miliardy dla Ukrainy. Rząd Tuska uczestniczy w unijnej „pożyczce” dla Ukrainy wartej 90 mld euro, będącej w istocie darowizną. Pierwsza transza ma zostać wypłacona na dniach, a równolegle Ukraina dostała 8 czerwca kolejne 2,8 mld euro z Ukraine Facility, w którym też uczestniczy Polska.
9️⃣ Wejście Ukrainy do Unii Europejskiej. W czerwcu 2026 r. rząd Tuska zgodził się na otwarcie pierwszego klastra negocjacyjnego Ukrainy z Unią Europejską.
🔟 Agregaty i nagrzewnice dla Ukrainy. W styczniu 2026 r. decyzją Donalda Tuska na Ukrainę trafiło 379 generatorów prądu i 18 nagrzewnic z zasobów RARS. Polska koordynowała też przekazanie 447 generatorów ze środków unijnych, a Warszawa dorzuciła kolejne 90 agregatów.
W 2026 r. Polska wciąż pomaga Ukrainie na ogromną skalę: dajemy hub logistyczny, Starlinki, pieniądze, sprzęt, szkolenia i wsparcie w UE. A co dostajemy od Ukrainy w zamian? Zełenski honoruje „Bohaterów UPA”, a Polacy mają udawać, że nic się nie stało.
Dość rozdawania polskiej pomocy bez warunków: rząd Tuska ma pilnować interesu Polski, a nie udawać, że Ukraina może brać wszystko i nie dawać nic w zamian!
Jak Polska pomaga Ukrainie tylko w 2026 roku? Oto 10 konkretów:
— Stanisław Tyszka (@styszka) June 22, 2026
1️⃣ Hub w Jasionce. Ciągle utrzymujemy lotnisko w Jasionce, przez które przechodzi ponad 90% zachodniej pomocy dla Ukrainy: broń, amunicja, sprzęt wojskowy, zaopatrzenie i pomoc humanitarna. To korytarz, bez którego…
Skomentuj
Zaloguj się żeby móc dodawać komentarze
W Krakowie bije serce polskiego biznesu!
Dziś odbywa się marsz przedsiębiorców, którzy wygrali z SENT. Po raz kolejny udało się pokazać siłę, sprawczość i wspólny opór przeciwko opresyjnym regulacjom. Tego ognia nie ugasi żadna burza ani ulewa!
Nie zatrzymujemy się i mówimy głośno: Koniec z duszeniem firm! Czas na KSeF do kosza! Tak dla rozwoju rodzimego handlu!
W Krakowie bije serce polskiego biznesu! 🔥
— Bartosz Bocheńczak (@BBochenczak) June 22, 2026
Dziś odbywa się marsz przedsiębiorców, którzy wygrali z SENT. Po raz kolejny udało się pokazać siłę, sprawczość i wspólny opór przeciwko opresyjnym regulacjom. Tego ognia nie ugasi żadna burza ani ulewa!
Nie zatrzymujemy się i mówimy… pic.twitter.com/eAYn4DsRqP
Skomentuj
Zaloguj się żeby móc dodawać komentarze
Wspólnie z Rafałem Meklerem, Michałem Wawerem oraz liderem Wolnościowej Partii Austrii (FPÖ) i – miejmy nadzieję – przyszłym kanclerzem Austrii Herbertem Kicklem spotkaliśmy się w Wiedniu z okazji obchodów 70-lecia FPÖ. Łączy nas wspólna wizja Europy suwerennych narodów i współpraca w ramach Patriots for Europe.
Wspólnie z Rafałem Meklerem, Michałem Wawerem oraz liderem Wolnościowej Partii Austrii (FPÖ) i – miejmy nadzieję – przyszłym kanclerzem Austrii Herbertem Kicklem spotkaliśmy się w Wiedniu z okazji obchodów 70-lecia FPÖ.
— Krystian Kamiński 🇵🇱 (@K_Kaminski_) June 21, 2026
Łączy nas wspólna wizja Europy suwerennych narodów i… pic.twitter.com/GUITTCGB6w
Jako narodowcy zawsze pamiętamy o Polonii.
Wspólnie z Rafałem Meklerem spotkaliśmy się z Andrzejem Kempą, przewodniczącym Federacji Polaków w Austrii. Rozmawialiśmy o tym, co możemy zrobić dla Polaków mieszkających za granicą, a także o kwestii pomnika króla Jana III Sobieskiego w Wiedniu.
Jeden naród ponad granicami!
Jako narodowcy zawsze pamiętamy o Polonii.
— Krystian Kamiński 🇵🇱 (@K_Kaminski_) June 21, 2026
Wspólnie z Rafałem Meklerem spotkaliśmy się z Andrzejem Kempą, przewodniczącym Federacji Polaków w Austrii. Rozmawialiśmy o tym, co możemy zrobić dla Polaków mieszkających za granicą, a także o kwestii pomnika króla Jana III Sobieskiego… pic.twitter.com/XuDXptP3mV
Na zakończenie wizyty w Austrii, wspólnie z Michałem Wawerem i Rafałem Meklerem, odwiedziliśmy Kahlenberg – miejsce, z którego król Jan III Sobieski poprowadził sprzymierzone wojska do zwycięstwa pod Wiedniem w 1683 roku.
Stąd ruszyła odsiecz, która zatrzymała turecką ekspansję i obroniła Europę.
Polski czyn zbrojny odcisnął trwały ślad w historii Austrii i całego naszego kontynentu.
Na zakończenie wizyty w Austrii 🇦🇹, wspólnie z Michałem Wawerem i Rafałem Meklerem, odwiedziliśmy Kahlenberg – miejsce, z którego król Jan III Sobieski poprowadził sprzymierzone wojska do zwycięstwa pod Wiedniem w 1683 roku.
— Krystian Kamiński 🇵🇱 (@K_Kaminski_) June 21, 2026
Stąd ruszyła odsiecz, która zatrzymała turecką… pic.twitter.com/eE0JRTSB9B
Jestem w Wiedniu, wiadomości podobne jak u nas tylko w nieco innej skali. Nie dziwi wysokie poparcie świętującej dziś 70 lecie partii FPÖ (Wolnościowej Partii Austrii). Nasze problemy mają wspólny mianownik a jest nim podmiana etniczna.
Jestem w Wiedniu, wiadomości podobne jak u nas tylko w nieco innej skali.
— Rafał Mekler (@MeklerRafal) June 20, 2026
Nie dziwi wysokie poparcie świętującej dziś 70 lecie partii @FPOE_TV
Nasze problemy mają wspólny mianownik a jest nim podmiana etniczna. pic.twitter.com/3WSEf3ytym
Razem z @K_Kaminski_ i @MichalWawer
— Rafał Mekler (@MeklerRafal) June 20, 2026
meldujemy się na gali 70 lecia partii @FPOE_TV pic.twitter.com/G2MH5CvOli
Skomentuj
Zaloguj się żeby móc dodawać komentarze
Ogromne zadłużenie Krakowa próbowano tłumaczyć „inwestycjami”. Ale kiedy spojrzymy w wydatki, znajdziemy kasę na nagrody, umowy z ludźmi KO na setki tysięcy, szkolenia z inkluzywności dla służb, spacery dendrologiczne… a wiemy to teraz, bez głębszego wglądu w finanse.
Ogromne zadłużenie Krakowa próbowano tłumaczyć „inwestycjami”. Ale kiedy spojrzymy w wydatki, znajdziemy kasę na nagrody, umowy z ludźmi KO na setki tysięcy, szkolenia z inkluzywności dla służb, spacery dendrologiczne… a wiemy to teraz, bez głębszego wglądu w finanse.
— Bartosz Bocheńczak (@BBochenczak) June 21, 2026
Dlatego… pic.twitter.com/MyAU0OT1MF
Dlatego potrzebujemy dokładnego audytu, który wyniesie na światło dzienne jak marnowane były pieniądze przez ostatnie lata. Trzeba skończyć z władzą, która realizuje swoje fanaberie kosztem portfeli mieszkańców. Nie możemy poprzestać na Miszalskim. Trzeba zrobić kolejny krok i ostatecznie oczyścić Kraków z niekompetencji, kolesiostwa i rozdmuchanych wydatków.
Kolejny dzień, kolejne spotkania! Tym razem Plac Bieńczycki:)
— Bartosz Bocheńczak (@BBochenczak) June 20, 2026
Wiele ciekawych rozmów, zarówno z kupującymi jak i sprzedającymi. Niektórzy pytają, czemu kolejny raz odwiedzam targi i bazarki. Odpowiedź jest bardzo prosta: bo są tu ludzie! A jestem przekonany, że bycie blisko… pic.twitter.com/DfNMfnD4PS
Skomentuj
Zaloguj się żeby móc dodawać komentarze
Zwracają ordery? Bez łaski. Niech terminale Starlink oddadzą, heroje.
— Witold Tumanowicz (@WTumanowicz) June 21, 2026
Ukraina gloryfikuje tych, którzy kierowali ludobójstwem. To jest obrzydliwe i Ukrainie, rządowi w Kijowie, trzeba to wprost mówić – to, co robicie jest obrzydliwe, to was hańbi, to nie przynosi wam chwały i Polska nie będzie na to obojętna!
Odebranie orderu prezydentowi Zełenskiemu było bardzo potrzebne, żeby urealnić relacje polsko-ukraińskie. To było potrzebne w nie mniejszym stopniu niż Ukrainie, żeby zrozumieć, na czym nam zależy. To było w nie mniejszym stopniu potrzebne Polsce, dlatego że to przecina spektakl obrzydliwej hipokryzji polskich polityków, którzy doszli do poziomu płaszczenia się przed politykami ukraińskimi, tylko po to, żeby mieć zdjęcie w kontekście wojennym, wsiąść do pociągu, wysiąść z pociągu. Dość tego.
Premier złamał szyk polskiej polityki wobec antypolskiej postawy Ukrainy. Nawet w tak symbolicznej sprawie jak odebranie Orderu Orła Białego i pamięć o ofiarach ludobójstwa na Kresach Wschodnich nie potrafił odejść od polityki uległości wobec Kijowa. pic.twitter.com/GYHo8t6fCi
— Krzysztof Bosak 🇵🇱 (@krzysztofbosak) June 20, 2026
Premier złamał szyk polskiej polityki wobec antypolskiej postawy Ukrainy. Nawet w tak symbolicznej sprawie jak odebranie Orderu Orła Białego i pamięć o ofiarach ludobójstwa na Kresach Wschodnich nie potrafił odejść od polityki uległości wobec Kijowa.
RozwińZwiń komentarze (5)
Zaloguj się żeby móc dodawać komentarze
Po odebraniu orderu Zełeńskiemu, swoje ordery zwrócili też:
– Andrij Sybiha, Szef ukraińskiego MSZ,
– Vasyl Bodnar, Ambasador Ukrainy w Polsce,
– Kyryło Budanow, szef gabinetu prezydenta Ukrainy,
– Igor Żowkwa, zastępca szefa Biura Prezydenta Ukrainy.
A także:
– Oleksandr Kowalenko, osobisty barber prezydenta Ukrainy,
– Kateryna Melnyk, druga zastępczyni pierwszej sprzątaczki prezydenta Ukrainy,
– Mychajło Bondarenko, trzeci osobisty hydraulik prezydenta Ukrainy.
Czekamy na kolejne zwroty naszych najważniejszych odznaczeń!
Po odebraniu orderu Zełeńskiemu, swoje ordery zwrócili też:
— Sławomir Mentzen (@SlawomirMentzen) June 20, 2026
– Andrij Sybiha, Szef ukraińskiego MSZ,
– Vasyl Bodnar, Ambasador Ukrainy w Polsce,
– Kyryło Budanow, szef gabinetu prezydenta Ukrainy,
– Igor Żowkwa, zastępca szefa Biura Prezydenta Ukrainy.
A także:
– Oleksandr…
RozwińZwiń komentarze (3)
Zaloguj się żeby móc dodawać komentarze
Piotr Bartosz – krakowski działacz Konfederacji
Ideologia, która ewoluowała z pierwotnych postulatów równości prawnej osób homoseksualnych (głównie dekryminalizacja i ochrona przed dyskryminacją) w kierunku znacznie szerszego projektu społeczno-kulturowego.
1️⃣ Start: Tolerancja i równouprawnienie dorosłych homoseksualistów (lata 60.–90.).
2️⃣ Krok dalej: Legalizacja małżeństw jednopłciowych + adopcja („to tylko miłość”).
3️⃣ Następny krok: Transgender – „kobiety z penisem” w damskich szatniach, sportach, więzieniach. Statystyki pokazują problemy (np. przypadki gwałtów w więzieniach kobiecych po umieszczeniu biologicznych mężczyzn).
4️⃣ Dalej: Non-binary, genderfluid, „płci” jako spektrum (ponad 70+ „tożsamości” w niektórych systemach). Szkoły uczą dzieci, że płeć jest „przypisaną przy urodzeniu”.
5️⃣ Kolejne: Poliamoria, „chosen family”, atak na „heteronormatywność” i monogamię. Niektóre środowiska queer gloryfikują kink, BDSM, „age play” czy furries jako „wyzwolenie”.
6️⃣ Granica: Pojawiają się już próby normalizacji „minor attracted persons” (MAPs) w akademickich kręgach (artykuły w niektórych czasopismach socjologicznych). Skrajni aktywiści domagają się obniżenia wieku zgody lub „afirmacji” dla dzieci. W Europie (np. niektóre kraje skandynawskie, Niemcy, Kanada) dochodzi do przypadków, gdzie rodzice tracą prawa do dzieci, jeśli nie afirmują tranzycji.
Progresywizm LGBT w swojej radykalnej formie to nie „miłość i tolerancja”, tylko ideologia, która testuje, jak daleko społeczeństwo pozwoli posunąć się w odrzucaniu rzeczywistości biologicznej i norm rozwojowych. Historia pokazuje, że kiedy jedna granica pada, kolejne padają szybciej.
Jak zmieniał się ruch homoseksualistów do niekończących się liter LGBTQIAAS++?
— Piotr Bartosz (@piotr_bartosz) June 19, 2026
Ideologia, która ewoluowała z pierwotnych postulatów równości prawnej osób homoseksualnych (głównie dekryminalizacja i ochrona przed dyskryminacją) w kierunku znacznie szerszego projektu… pic.twitter.com/0phNNUbfqB
RozwińZwiń komentarze (3)
Zaloguj się żeby móc dodawać komentarze
Bardzo dobrze, że Ukraińcy oddają nasze ordery. Szkoda tylko, że wcześniej rozdawaliśmy im je jak cukierki.
Jak już zwrócą wszystkie ordery, mogą jeszcze zwrócić pieniądze, broń, amunicję i wszystko co im wcześniej daliśmy.
Zacznijmy w końcu prowadzić normalną, transakcyjną politykę. Jeśli chcecie coś od nas, to musicie dać nam coś w zamian.
Liczenie na czyjąś wdzięczność kończy się właśnie tak, jak skończyło się z Ukrainą. Zamiast wdzięczności dostaliśmy pogardę i wrogość.
Koniec z frajerstwem! Koniec z pomaganiem za darmo i liczeniem na wdzięczność! Przede wszystkim polskie interesy!
Bardzo dobrze, że Ukraińcy oddają nasze ordery. Szkoda tylko, że wcześniej rozdawaliśmy im je jak cukierki.
— Sławomir Mentzen (@SlawomirMentzen) June 20, 2026
Jak już zwrócą wszystkie ordery, mogą jeszcze zwrócić pieniądze, broń, amunicję i wszystko co im wcześniej daliśmy.
Zacznijmy w końcu prowadzić normalną, transakcyjną…
RozwińZwiń komentarze (8)
Zaloguj się żeby móc dodawać komentarze
Uważa, że horrendalne zarobki to “konkretni ludzie”, a nie wina systemu. Przerażające, bo jest dokładnie odwrotnie
Piszę to z pełną odpowiedzialnością, gdyż wiele lat pracowałam w sektorze medycznym jako księgowa, między innymi w szpitalach i przychodniach.
Jeśli ktoś uważa, że 1,6 mln zł rocznie to jednostkowy, skrajny przypadek w systemie ochrony zdrowia, to polecam pozbyć się złudzeń. Być może dla młodego lekarza bez specjalności tak, ale dla nieco starszego kolegi z dobrą specjalizacją to nie jest większy problem 😉 Zdjęcia Porsche i Maserati pod obskurnymi placówkami medycznymi z których sypie się tynk nie wzięły się znikąd.
Były Minister Zdrowia Bartosz Arłukowicz (KO) nie ma pojęcia o zarobkach lekarzy. Uważa, że horrendalne zarobki to "konkretni ludzie", a nie wina systemu. Przerażające, bo jest dokładnie odwrotnie ❗️
— Klaudia Domagała (@KlaudiaDomagala) June 19, 2026
Piszę to z pełną odpowiedzialnością, gdyż wiele lat pracowałam w sektorze… pic.twitter.com/GZD21IlMLG
Co więcej: sytuacja z warszawskiego Szpitala Południowego wyszła na jaw TYLKO I WYŁĄCZNIE dlatego, że lekarz został radnym i musiał opublikować oświadczenie majątkowe. Czy dowiedzielibyśmy się o niej, gdyby tym radnym nie był? Ot, pytanie retoryczne.
Niestety, czasy “pandemii” podniosły zarobki do absurdalnych poziomów… i tak już zostało. POPiS z przystawkami tego nie chce ruszyć, aby nie “podpaść” kolejnej grupie społecznej.
Dlatego trzeba zmienić ten SYSTEM!
Skomentuj
Zaloguj się żeby móc dodawać komentarze
Trzaskowski właśnie zakończył karierę. pic.twitter.com/1bohQE2f5T
— Stanisław Tyszka (@styszka) June 19, 2026
Trzaskowski najpierw poprosił lekarza, żeby mu wysłał szczegóły na Whatsappa, potem olał to lub zlecił zwolnienie lekarza, a teraz ma pretensje, że lekarz wysłał mu szczegóły na Whatsappa, bo powinien wybrać drogę formalną.
Fantastyczne zarządzanie kryzysem 🙂
Trzaskowski najpierw poprosił lekarza, żeby mu wysłał szczegóły na Whatsappa, potem olał to lub zlecił zwolnienie lekarza, a teraz ma pretensje, że lekarz wysłał mu szczegóły na Whatsappa, bo powinien wybrać drogę formalną.
— Sławomir Mentzen (@SlawomirMentzen) June 19, 2026
Fantastyczne zarządzanie kryzysem 🙂
Podobno w Warszawie wybory wygrałby nawet taboret, gdyby tylko wystawiła go Platforma.
Wygląda na to, że dla wszystkich byłoby lepiej, gdyby jednak zdecydowali się w końcu na ten taboret.
Podobno w Warszawie wybory wygrałby nawet taboret, gdyby tylko wystawiła go Platforma.
— Sławomir Mentzen (@SlawomirMentzen) June 19, 2026
Wygląda na to, że dla wszystkich byłoby lepiej, gdyby jednak zdecydowali się w końcu na ten taboret.
RozwińZwiń komentarze (2)
Zaloguj się żeby móc dodawać komentarze
Pamiętam moment, gdy wysyłałem apel do Pałacu Prezydenckiego. Stało się. DZIŚ [19 czerwca 2026 r.] prezydent Polski, Pan Karol Nawrocki zdecydował o odebraniu prezydentowi Ukrainy Orderu Orła Białego – najwyższego polskiego odznaczenia państwowego, którego Pan Wołodymyr Zełenski nigdy nie powinien był dostać. Tak się tworzy historię.
❌ Pamiętam moment, gdy wysyłałem apel do Pałacu Prezydenckiego. Stało się. DZIŚ prezydent Polski, Pan @NawrockiKn zdecydował o odebraniu prezydentowi Ukrainy Orderu Orła Białego – najwyższego polskiego odznaczenia państwowego, którego Pan Wołodymyr Zełenski nigdy nie powinien… pic.twitter.com/efUWlO77RD
— Grzegorz Płaczek (@placzekgrzegorz) June 19, 2026
Prezydent Karol Nawrocki w końcu zabrał Order Orła Białego Zełeńskiemu!
Brawo Panie Prezydencie!
Szkoda, że tak późno 😉
Prezydent Karol Nawrocki w końcu zabrał Order Orła Białego Zełeńskiemu!
— Sławomir Mentzen (@SlawomirMentzen) June 19, 2026
Brawo Panie Prezydencie!
Szkoda, że tak późno 😉
Panie prezydencie! Bardzo dobra decyzja o odebraniu orderu Wołodymyrowi Zełenskiemu!
Nie możemy udawać, że deszcz pada gdy prezydent Ukrainy pluje na pamięć o pomordowanych Polakach przez bandytów z UPA.
Panie prezydencie @NawrockiKn! Bardzo dobra decyzja o odebraniu orderu @ZelenskyyUa!
— Witold Tumanowicz (@WTumanowicz) June 19, 2026
Nie możemy udawać, że deszcz pada gdy prezydent Ukrainy pluje na pamięć o pomordowanych Polakach przez bandytów z UPA.
Prezydent Karol Nawrocki podjął słuszną decyzję o odebraniu Orderu Orła Białego Wołodymyrowi Zełenskiemu. Kult banderowskich zbrodniarzy jest działaniem antypolskim i wymaga bezwzględnego potępienia ze strony każdego przyzwoitego Polaka.
Szkoda, że ten order w ogóle został nadany przez prezydenta Andrzeja Dudę. Ukraina odwołuje się do spuścizny UPA, Bandery i Szuchewycza od wielu lat i przez ten czas zarówno rząd PiS, jak i rząd Platformy, udawał, że tego problemu nie ma. Na szczęście Polacy widzą co się dzieje i domagają się stanowczych działań wobec banderowskich władz Ukrainy.
Wielkie brawa dla przewodniczącego Klubu Poselskiego Konfederacji Grzegorza Płaczka, który jako pierwszy zaapelował do Prezydenta o odebranie Orderu Orła Białego Zełenskiemu.
Prezydent Karol Nawrocki podjął słuszną decyzję o odebraniu Orderu Orła Białego Wołodymyrowi Zełenskiemu. Kult banderowskich zbrodniarzy jest działaniem antypolskim i wymaga bezwzględnego potępienia ze strony każdego przyzwoitego Polaka.
— Tomasz Grabarczyk (@grabarczyktomek) June 19, 2026
Szkoda, że ten order w ogóle został… pic.twitter.com/qSJe83ejj3
Decyzja Prezydenta Nawrockiego jest słuszna, ale zdecydowanie spóźniona.
Ogłoszona akurat dziś, jest niestety kołem ratunkowym dla skompromitowanego Trzaskowskiego, który po dzisiejszym dniu powinien wycofać się z polityki, gdyby miał choć odrobinę honoru!
Decyzja Prezydenta Nawrockiego jest słuszna, ale zdecydowanie spóźniona.
— Krzysztof Rzońca (@KrzysztofRzonca) June 19, 2026
Ogłoszona akurat dziś, jest niestety kołem ratunkowym dla skompromitowanego Trzaskowskiego, który po dzisiejszym dniu powinien wycofać się z polityki, gdyby miał choć odrobinę honoru!
RozwińZwiń komentarze (4)
Zaloguj się żeby móc dodawać komentarze
To nieprawda, że Trzaskowski i warszawska Platforma nic nie zrobili z Kacprzykiem i jego patologicznymi działaniami, gdy tylko się o nich dowiedzieli.
Zrobili. Wyrzucili z pracy lekarza, który ich o tym informował!
To nieprawda, że Trzaskowski i warszawska Platforma nic nie zrobili z Kacprzykiem i jego patologicznymi działaniami, gdy tylko się o nich dowiedzieli.
— Sławomir Mentzen (@SlawomirMentzen) June 19, 2026
Zrobili. Wyrzucili z pracy lekarza, który ich o tym informował!
Trzaskowski najpierw poprosił lekarza, żeby mu wysłał szczegóły na Whatsappa, potem olał to lub zlecił zwolnienie lekarza, a teraz ma pretensje, że lekarz wysłał mu szczegóły na Whatsappa, bo powinien wybrać drogę formalną.
Fantastyczne zarządzanie kryzysem 🙂
Trzaskowski najpierw poprosił lekarza, żeby mu wysłał szczegóły na Whatsappa, potem olał to lub zlecił zwolnienie lekarza, a teraz ma pretensje, że lekarz wysłał mu szczegóły na Whatsappa, bo powinien wybrać drogę formalną.
— Sławomir Mentzen (@SlawomirMentzen) June 19, 2026
Fantastyczne zarządzanie kryzysem 🙂
Podobno w Warszawie wybory wygrałby nawet taboret, gdyby tylko wystawiła go Platforma.
Wygląda na to, że dla wszystkich byłoby lepiej, gdyby jednak zdecydowali się w końcu na ten taboret.
Podobno w Warszawie wybory wygrałby nawet taboret, gdyby tylko wystawiła go Platforma.
— Sławomir Mentzen (@SlawomirMentzen) June 19, 2026
Wygląda na to, że dla wszystkich byłoby lepiej, gdyby jednak zdecydowali się w końcu na ten taboret.
RozwińZwiń komentarze (4)
Zaloguj się żeby móc dodawać komentarze
Bambiniści mają krew dziecka na rękach. Uważajcie na swoje dzieci, jeśli idioci z rządu dopuszczają zasiedlanie Waszych miast dzikimi zwierzętami. Sam doświadczam tego od kilku lat. Mieliśmy już sytuacje na miejskich terenach rekreacyjnych, gdzie wraz z rodziną posła Krzysztofa Szymańskiego musieliśmy chronić piątkę małych dzieci przed stadem dzików. Na szczęście nic się nie stało, ale było blisko. Dziki potrafią być niebezpieczne i dla psów i dla dzieci i dla osób starszych i dla dorosłych.
Bambiniści mają krew dziecka na rękach. Uważajcie na swoje dzieci, jeśli idioci z rządu dopuszczają zasiedlanie Waszych miast dzikimi zwierzętami. Sam doświadczam tego od kilku lat. Mieliśmy już sytuacje na miejskich terenach rekreacyjnych, gdzie wraz z rodziną posła… https://t.co/lNcr2FW0xJ
— Krzysztof Bosak 🇵🇱 (@krzysztofbosak) June 19, 2026
Chyba inaczej nic do większości ludzi nie dotrze! Dzikie zwierzęta nie mogą zbliżać się do osad ludzkich i należy kontrolować ich populację.
Chyba inaczej nic do większości ludzi nie dotrze! Dzikie zwierzęta nie mogą zbliżać się do osad ludzkich i należy kontrolować ich populację pic.twitter.com/xlMHbhg2XN
— Andrzej Zapałowski (@A_Zapalowski) June 18, 2026
Przemyśl – centrum 🐻
Jeśli Ministerstwo Klimatu I Środowiska nie zrewiduje swojego podejścia, dojdzie do tragedii. Jedno ostrzeżenie już było…
Przemyśl – centrum 🐻
— Ryszard Wilk (@ryszard_wilk) June 19, 2026
Jeśli Ministerstwo Klimatu I Środowiska nie zrewiduje swojego podejścia, dojdzie do tragedii. Jedno ostrzeżenie już było… pic.twitter.com/vT6LqLls1E
Niedźwiedź na ul. Grunwaldzkiej w Przemyślu. Biegnie w kierunku mostu na Sanie. Przypomnę, iż miesiąc temu był dwukrotnie w mieście.
Niedźwiedź na ul. Grunwaldzkiej w Przemyślu. Biegnie w kierunku mostu na Sanie. Przypomnę, iż miesiąc temu był dwukrotnie w mieście. pic.twitter.com/HlPChxzrnF
— Andrzej Zapałowski (@A_Zapalowski) June 18, 2026
RozwińZwiń komentarze (2)
Zaloguj się żeby móc dodawać komentarze
Jesteśmy dziś na granicy polsko-białoruskiej, gdzie oglądamy zaporę skutecznie ograniczającą nielegalną migrację.
Silna ochrona granic to niezbędny element bezpieczeństwa państwa. Europa potrzebuje skutecznych działań, a nie polityki, która prowadzi do utraty kontroli nad migracją.
🇵🇱🇫🇷 Jesteśmy dziś na granicy polsko-białoruskiej, gdzie oglądamy zaporę skutecznie ograniczającą nielegalną migrację.
— Konfederacja (@KONFEDERACJA_) June 19, 2026
Silna ochrona granic to niezbędny element bezpieczeństwa państwa. Europa potrzebuje skutecznych działań, a nie polityki, która prowadzi do utraty kontroli nad… pic.twitter.com/zDkNGvEyao
Zapora na granicy z Białorusią spełniła swoje zadanie – znacząco utrudniła nielegalne przekraczanie granicy i ograniczyła presję migracyjną na tym odcinku.
🇵🇱 Zapora na granicy z Białorusią spełniła swoje zadanie – znacząco utrudniła nielegalne przekraczanie granicy i ograniczyła presję migracyjną na tym odcinku.
— Michał Wawer (@MichalWawer) June 19, 2026
Nie oznacza to jednak końca problemu. Organizatorzy nielegalnej migracji próbują omijać zabezpieczenia, kierując… pic.twitter.com/vxMndEwWMb
Nie oznacza to jednak końca problemu. Organizatorzy nielegalnej migracji próbują omijać zabezpieczenia, kierując migrantów przez Litwę i Łotwę. Straż Graniczna regularnie zatrzymuje kurierów i organizatorów tego procederu, co pokazuje, że presja migracyjna wciąż jest realnym problemem.
Bezpieczna granica to bezpieczna Polska.
Polska nadal jest celem nielegalnej migracji. Zapora na granicy z Białorusią ograniczyła możliwość przejścia na polską stronę, dlatego szlak został przeniesiony przez Litwę i Łotwę.
Od początku 2026 r. Straż Graniczna przekazała Litwie ponad 550 migrantów i zatrzymała blisko 60 kurierów oraz organizatorów przerzutu ludzi. Migranci trafiają z Białorusi na Litwę, a stamtąd próbują dostać się do Polski i dalej na Zachód.
Polska nadal jest celem nielegalnej migracji. Zapora na granicy z Białorusią ograniczyła możliwość przejścia na polską stronę, dlatego szlak został przeniesiony przez Litwę i Łotwę.
— Anna Bryłka (@annabrylka) June 19, 2026
Od początku 2026 r. Straż Graniczna przekazała Litwie ponad 550 migrantów i zatrzymała blisko 60… pic.twitter.com/1L39JCyInK
Problem nie zniknął – zmieniła się tylko trasa. Polska wciąż znajduje się pod presją migracyjną, a obok przemytników coraz częściej pojawiają się środowiska i organizacje, które pod hasłami „pomocy humanitarnej” de facto ułatwiają funkcjonowanie nielegalnego szlaku migracyjnego.
Granica musi być szczelna. Bez wyjątków.
RozwińZwiń komentarze (1)
Zaloguj się żeby móc dodawać komentarze
RozwińZwiń komentarze (2)