Nie zgadzamy się na dalsze ustępstwa i kompromisy wobec UE! - Konfederacja

Nie zgadzamy się na dalsze ustępstwa i kompromisy wobec UE!

Politycy Konfederacji zabrali głos w sprawie debaty w Parlamencie Europejskim nad stanem praworządności w Polsce oraz szczytem UE, na którym także ten temat zostanie poruszony. Opierając się na poważnych doniesieniach europejskich mediów, konfederaci są przekonani, że Mateusz Morawiecki zamierza sprzedać kolejną część polskiej suwerenności w ręce Brukseli, w zamian za pieniądze z jak to nazywają: “Funduszu Zadłużenia”.

Anna Bryłka: “Czy Polska będzie bronić suwerenności, zwłaszcza jeszcze w tych kompetencjach, których nie przekazaliśmy Unii Europejskiej? Czy będzie prowadzić cichą, postępująca federalizacji UE, która jest coraz szybsza od roku 2019?”

Dzisiaj mamy do czynienia z taką sytuacją, że Unia Europejska poprzez swoje instytucje rozszerza swoje kompetencje, nawet te, które nie były zapisane w traktatach unijnych.” – dodała Bryłka.

“Rząd szykuje się do kolejnych ustępstw, do kolejnej kapitulacji, którą będzie można w Polsce przedstawić jako obronę suwerenności, jako twardą walkę zwieńczoną kompromisem. Nie zgadzamy się na dalsze ustępstwa i dalsze kompromisy wobec Unii Europejskiej! Dość już tych ustępstw. Dość już handlowania polską suwerennością i kompetencjami Państwa Polskiego!”powiedział poseł Krzysztof Bosak.

Zdaniem Bosaka Unia Europejska jest niewiarygodnym i niegodnym zaufania podmiotem, który zapewniał rok temu o przyznaniu funduszy, nie uzależniając tego od kwestii ocenianej w sposób subiektywny praworządności. Teraz fundusze są blokowane właśnie z tego powodu, a rząd PiS najpewniej podda się takiej narracji.

“My nie zgadzamy się na kompromisy, które oznaczałyby kapitulację. Które nie polegałyby na respektowaniu traktatów i na uruchomieniu funduszy należnych Państwu Polskiemu.”

Jakub Kulesza: “Mateusz Morawiecki podda się presji unijnej i sprzeda za kilko euro suwerenność. To oznacza, że PO kłamie, mówiąc o Polexicie. Premier Morawiecki sprzedałby Polskę bez mrugnięcia okiem za kilka euro, które przysłużyły by mu w kampanii wyborczej.”

CAŁOŚĆ KONFERENCJI