Nie jesteśmy sługami żadnego innego narodu. Tylko polskiego! - Konfederacja

Nie jesteśmy sługami żadnego innego narodu. Tylko polskiego!

Poseł Grzegorz Braun w TVP Rzeszów.

O przemilczeniu przez TVP Konfederacji

– Kłaniam się, szczęść Boże, po latach kłaniam się widzom telewizji Rzeszów! Dwa i pół roku temu, jak sięgam pamięcią. Także proszę mi pogratulować, że ten wynik wyborczy udało się osiągnąć mimo przysługującego mi czasu antenowego, wyrażającego się cyfrą zero. Zero minut, zero sekund na antenie TVP. Zapraszam! To nie licytacja, to informacja.

– Było 11 posłów i koło poselskie. Teraz jest ich 18 i klub poselski w fazie tworzenia. Myślę, że to jest całkiem niezły rezultat, jak na to, wracając do tematu, że niektórym z nas przysługiwało zero minut, zero sekund.

O tym kto będzie premierem
– Szanowny panie redaktorze, potwierdziła się po raz kolejny ta anegdotyczna reguła życia politycznego w post-PRLu: “kto wygra wybory? Koalicjant PSLu!”. To, szanowny panie redaktorze, jest więcej niż pewne, że bez “trzeciej nogi”… przepraszam, Trzeciej Drogi, czy z rozwodem Kosiniaka z Hołownią, czy bez, nie da się umeblować tej post-PRLowskiej scenki politycznej. W związku z tym my, Konfederaci, nasza chata z kraja, przypatrujemy się temu z dużym zainteresowaniem.
Pan Prezydent belwederski Duda robi oczywiście wszystko, żeby przedłużyć ten proces, dlatego, że każdy dzień, w którym urzędują jeszcze ministrowie rządu Mateusza “Pinokia” Morawieckiego, to jest dzień, w którym pobierają pensje prezesi spółek i tak dalej, i tak dalej. Te wszystkie paśniki dla cwaniaków, te wszystkie koszta, którymi obłożony został naród polski. Ceny rosną, po nowym roku za ogrzewanie, oświetlanie naszych mieszkań zapłacimy znowu więcej – za samo budowanie tych mieszkań będziemy płacili więcej!

Co by zrobiła Konfederacja?
– Co byśmy zrobili? To bardzo proste: sprzeciwilibyśmy się i położylibyśmy kres obciążaniu Polaków kosztami! Kosztami szkodliwych doktryn: czerwonych, zielonych, tęczowych, różowych. Sprzeciwilibyśmy się obciążaniu Polaków kosztami cudzych wojen!

Apel do telewizji publicznej
– Zmieńcie ton, zmieńcie narrację i odzyskajmy Polskę!

Do wszystkich wyborców
Nie jesteśmy sługami narodu ukraińskiego, ani żydowskiego, ani żadnego innego, tylko polskiego! I to polski interes narodowy, polska racja stanu, leżą nam na sercu! Jestem, szanowni państwo, do waszej dyspozycji, jestem waszym posłem, niezależnie od tego, czyście na mnie akurat głosowali. Może właśnie zwłaszcza do tych z was się zwracam, którzyście oddali głos na innych kandydatów – wasze zdrowie, wasze życie, wasze bezpieczeństwo leży mi na sercu i wespół zespół z profesorem Andrzejem Zapałowskim będziemy zawsze stawali po polskiej stronie.