Na linii PiS-PO ciągle działa zasada "My nie ruszamy waszych, wy nie ruszacie naszych" - Konfederacja

Na linii PiS-PO ciągle działa zasada “My nie ruszamy waszych, wy nie ruszacie naszych”

Poseł Michał Wawer w TVP Info w programie Bez Retuszu o aferze wokół Funduszu Sprawiedliwości i o tym jak PiS nie rozliczyło PO, a PO nie rozlicza teraz PiS.

– Na ile to było po prostu niemoralne, nieuczciwe, a na ile to było otwarcie przestępcze, to już musi zbadać prokuratura. Ale właśnie z prokuraturą jest problem. Dlatego, że Platforma Obywatelska doszła do władzy m.in. pod hasłami rozliczenia PiSu. Minęło pół roku i nie ma zarzutów. Nie ma żadnych aktów oskarżenia. Nie ma żadnych wniosków o uchylenie immunitetu.

Ja mam bardzo poważną obawę, że to się skończy tak samo, jak skończyła się sytuacja w roku 2015. Platforma oddała władzę, tak samo w atmosferze afer i korupcji. PiS obiecywał, że Platformę rozliczy. Przez 8 lat co chwilę odkrywał nowe afery platformerskie, ale praktycznie nikt nie został za to postawiony przed sądem, praktycznie nikt nie został skazany. I z tego, co ja widzę, to modus operandi Platformy w tej chwili jest dokładnie identyczny! Odkrywać coraz to nowe afery PiSowskie, robić wokół tego cyrk medialny, ale w praktyce pomiędzy politykami PiSu i Platformy działa zasada: “My nie ruszamy waszych, wy nie ruszacie naszych”. I tak się będą te dwie partie wymieniać u władzy do końca świata.

W 100 konkretach Donalda Tuska było rozliczenie PiSu w ciągu 100 dni. I nie tylko w tej sprawie. Rozumiem, że to jest sprawa bardziej skomplikowana. Ale w dziesiątkach prostszych, dużo łatwiejszych spraw, w których można było w ciągu dosłownie tygodnia czy dwóch postawić zarzuty i sporządzić akty oskarżenia, to my się nic takiego nie dowiedzieliśmy!

Pierwsze z brzegu: wybory kopertowe, w których została powołana komisja śledcza i w związku z tym chyba prokuratura czeka, aż ta komisja śledcza cokolwiek ustali, podczas gdy w sprawie wyborów kopertowych wszystko, również z raportu NIKu, było wiadomo dokładnie już w dniu, w którym Platforma Obywatelska objęła władzę. To naprawdę była kwestia tylko posadzenia prokuratora, postawienia zarzutów!