Minister Siekierski? To najgorszy minister w tym rządzie! - Konfederacja

Poseł Krzysztof Mulawa na proteście rolników, 24 lutego 2024 r.

Minister Siekierski? To najgorszy minister w tym rządzie!

Poseł Krzysztof Mulawa w programie Studio Parlament w Polsat News i ministrze rolnictwa.

– To jest jeden z najgorszych albo najgorszy minister w rządzie Platformy Obywatelskiej. Najgorszy! Ten człowiek nie jest w stanie przekonać do niczego kogokolwiek. Ale przede wszystkim, jadąc do Brukseli, każdy pierwszy lepszy minister rolnictwa z Ukrainy jest w stanie wygrać każdą dyskusję. Dla każdego przedstawiciela ministerstwa rolnictwa na Ukrainie pan Siekierski to jest idealny przeciwnik.

On jest po prostu nijaki. Nie ma jakiegokolwiek pomysłu na polskie rolnictwo! Mamy chyba 74. dzień rządów nowej koalicji, a minister Siekierski niczego nie wprowadził realnie. Tylko powtarzał frazesy z mównicy sejmowej w tamtym tygodniu. Było to podczas posiedzenia Sejmu, kiedy Konfederacji udało się wprowadzić temat rolniczy na obrady Sejmu.

Pozostałe partie nie były tym zainteresowane. Było ze 30 posłów na sali. Ja słuchałem i nie wiedziałem o czym minister Siekierski mówi! To jest nijaki minister, nie jest w stanie nic dla polskich rolników wywalczyć.

A co można zrobić? Zaproponowaliśmy rozporządzenie, które jednym pociągnięciem pióra może zablokować import płodów rolnych z Ukrainy. Niestety, nie spotkało się to z pozytywną recepcją ze strony koalicji rządowej.

Pan Siekierski po 75. dniach dzisiaj znowu przychodzi z propozycjami. Te propozycje polegają na tym, że ma w jakiś sposób Unia Europejska wam pomóc. To jest człowiek, który reprezentuje naród polski, a widzi rozwiązanie nie u siebie, nie u swoich kolegów z Rady Ministrów, ale w Brukseli!