Macie na rękach krew tego żołnierza! - Konfederacja

Macie na rękach krew tego żołnierza!

Dobromir Sośnierz w Super Expressie.
Dobromir Sośnierz startuje do Parlamentu Europejskiego z 10. miejsca na liście Konfederacji w okręgu obejmującym województwo śląskie.

– Odpowiedzialni jesteście [PO i PiS] w tym samym stopniu, bo polityka wobec granicy nie zmieniła się w ogóle przez ostatnie lata. PiS robił dokładnie to samo co robi obecnie Platforma. Dokładnie .ten sam problem zgłaszałem w swoich wystąpieniach już dawno temu. Wtedy odsądzano mnie od czci i wiary. Wskazywałem na to, że jeśli dochodzi do takich gorszących scen, że jacyś barbarzyńcy forsują siłą naszą granicę, przewracają słupki, rzucają czymś tam w naszych żołnierzy, że już wtedy powinno się ich odeprzeć wszelkimi dostępnymi metodami, nie wyłączając użycia broni palnej.

Cieszę się, że dzisiaj to już jest oczywiste. Ale wtedy np. pani Mucha, obecnie w Polsce 2050, odmówiła mi udziału w cywilizacji łacińskiej z tego powodu, że powiedziałem, że żołnierze mają broń po to, żeby jej używać.

Mam nadzieję, że to co się wydarzyło otrzeźwi w końcu naszą klasę polityczną. Bo sygnał póki co idzie w świat taki, że naszego żołnierza można zabić, nic się zabójcy nie stanie, a jeśli nasz żołnierz spróbuje wyciągnąć pistolet, żeby chociażby strzelać w powietrze to pójdzie siedzieć.

Przypomnijmy jaka była sekwencja zdarzeń. Teraz już wiemy dlaczego też żołnierz, który był raniony i jego koledzy się tylko osłaniali tarczami. Oni się bali cokolwiek zrobić, bo wiedzieli co się stało z ich kolegami kilka tygodni wcześniej. I to wy [Platforma] macie krew tego żołnierza na rękach.

Mam nadzieję, że teraz się polskie państwo zrehabilituje i ten człowiek. który godził naszego żołnierza jest już namierzony przez nasze służby i w przyszłym tygodniu znajdziemy go na gałęzi jak Czeczkę. (…)