Konfederacja w mediach. „Liczymy na 15%” - Konfederacja

Konfederacja w mediach. „Liczymy na 15%”

Sławomir Mentzen w rozmowie ze Sławomirem Jastrzębowskim na kanale Salon 24. Rozmowa rozpoczęła się od rozrzucania oryginalnych, prawdziwych pierdyliardów złotych i “przekupywania dziennikarzy”.
Dalej już było bardziej poważnie, bo było o roli państwa i próbie odpowiedzi na pytanie “czy państwo ma swoje pieniądze”, o wolności wyboru, dziennikarzach, mediach, ZUS-ie, pracownikach i pracodawcach, pomysłach wprowadzenia euro, sondażach, polityce oraz na jaki wynik liczy w tych wyborach Konfederacja.
A rozmowa kończyła się próbą… wywrócenia stolika.

Krzysztof Bosak dla Goniec.pl poruszył bardzo ważny temat gospodarki unijnej. Wprost stwierdził, że gospodarka Unii Europejskiej przestała być konkurencyjna wobec innych gospodarek na świecie. Niestety, ale ta sytuacja już zaczyna odbijać się na gospodarce Polski, która silnie jest związana, z wiodącą w Unii, gospodarką niemiecką.
Czy jest możliwość zmienienia tego trendu, czy jest też możliwe, aby Polska wyszła z tego kryzysu, wynikającego z błędów polityki rządów PiS-u? Krzysztof Bosak stwierdził, że tak. Trzeba tylko zmienić polityków którzy do tego doprowadzili oraz zmienić prowadzona politykę.

O listy wyborcze, o szanse Konfederacji w tych wyborach, o to był pytany Krystian Kamiński w Radio Zielona Góra. Poseł Konfederacji przypomniał, że 4 lata temu w jego okręgu sondaże wskazywały na 2% poparcie dla Konfederacji i nikt nie dawał mu szans, że dostanie się do Sejmu. Teraz jest natomiast szansa, że Konfederacja może wprowadzić dwóch posłów z tego samego okręgu. W programie Krystian Kamiński również w zasadzie streścił program z jakim Konfederacja idzie to wyborów. Krystian Kamiński został przez prowadzącego zasypany również szeregiem pytań bardzo szczegółowych dotyczących polityki, gospodarki i na każde z nich udzielił wyczerpującej odpowiedzi.

Karolina Pikuła dla Najwyższego Czasu mówiła między innymi o “Konfederacji dla Kobiet”, założonej przez Klaudię Domagałę, i roli kobiet w Konfederacji. Poruszyła również temat debaty publicznej i niskiego poziomu tej debaty, co widać również w Sejmie. Mówiła również o tym, że Polacy muszą też coraz więcej pracować, żeby wiązać koniec z końcem, i miedzy innymi z tego, że Polacy zaczynają odczuwać te dolegliwości wynika wzrost popularności Konfederacji. W rozmowie poruszono również temat imigracji i rozdawnictwa socjalnego dla tych imigrantów, głównie Ukraińców oraz polityki prowadzonej przez samą Ukrainę. mocno drążąc w rozmowie temat Polaków pomordowanych w Rzezi Wołyńskiej, którzy do dzisiaj nie doczekali się ekshumacji i godnego pochówku.